*Διεθνής φιλική αναμέτρηση.

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πολύ κακή η εικόνα της στο πρώτο επίσημο ματς της σεζόν για το Κόνφερενς Λιγκ, έμεινε στο εκτός έδρας 0-0 κόντρα στην Ντρίτα. Είχε την μπάλα για 90 λεπτά, αλλά δεν κατάφερε να βγάλει σοβαρές ευκαιρίες, ήταν μια βαρετή και κουραστική εμφάνιση, ίσως φυσιολογική για το σημείο της σεζόν. «Είναι λογικό να έχουμε αυτή την εικόνα, καθώς δε διαθέτουμε τους παίκτες που μπορούν να δημιουργήσουν σε μικρούς χώρους, που μπορούν να προσφέρουν κάτι απρόβλεπτο με ατομικές ενέργειες», είπε ο κόουτς Σλοτ, θέλοντας προφανώς να χτυπήσει «καμπανάκι» και στη διοίκηση.

Αυτή η δήλωση έρχεται μερικές ημέρες μετά την αποχώρηση του αρχηγού και πολυτιμότερου παίκτη, Στίβεν Μπεργκχάους, ο οποίος αποκτήθηκε από τον Άγιαξ, αφήνοντας τεράστιο κενό και αρκετή απογοήτευση στο κοινό της ομάδας. Στα φιλικά τεστ που έδωσε κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας της, επικράτησε των ΑΕΚ (3-1), Βέρντερ Βρέμης (2-1) και Ζυρίχη (1-0), ηττήθηκε από τη Γιουνγκ Μπόις (2-0), ενώ αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με τη Βέρνερ Βρέμης. Την Πέμπτη ακολουθεί η ρεβάνς με την Ντρίτα, λογικά σήμερα θα παίξουν «ρεζέρβες».

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στην Ντρίτα για τα προκριματικά του Κόνφερενς Λιγκ.

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/G στα 6/9 τελευταία ματς (δες στο στην Stoiximan).

*Over 2,5 στα 3/6 τελευταία παιχνίδια.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΠΑΟΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ακόμη μια νίκη για τον ΠΑΟΚ στο τρίτο φιλικό στην Ολλανδία, αυτή τη φορά επί της Χέρακλες. Πολύ καλή η εικόνα του στο πρώτο ημίχρονο, επικράτησε χάρη σε δύο γκολ του Νέλσον Ολιβέιρα, που έφτασε τα τρία πλέον στη σειρά των φιλικών. Ο Λουτσέσκου χρησιμοποίησε για ακόμη μια φορά δύο ενδεκάδες δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς νεαρούς παίκτες στο β’ μέρος.

Σήμερα ο δικέφαλος δίνει το τελευταίο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους,όλα δείχνουν πως ο Γιάσμιν Κούρτιτς θα πάρει τα πρώτα λεπτά συμμετοχής με τη φανέλα του. Είχε προηγηθεί η νίκη επί της Σαρλερουά (2-0), αλλά και η ήττα απ’ την Αϊντχόφεν (1-0), σε ματς που έκανε κακή εμφάνιση. Υπέστη θλάση ο Κρέσπο, είναι σίγουρα εκτός σήμερα, παραμένει εκτός αποστολής ο Ουάρντα.

Προηγούμενο ματς: Νίκη 2-1 επί της Χέρακλες σε φιλικό. Δύο γκολ απ’ τον Ολιβέιρα.