12η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος της Κυριακής 16/06

ΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Μπράγκε, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 67ο λεπτό.

Τέλος έλαβε το αήττητο των έξι αγώνων πρωταθλήματος για την Έστερ, στο οποίο και είχε από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρτιν Φόιστον φιλοξενήθηκε από τη Μπράγκε, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-0. Αποτέλεσμα που δε συνάδει και με την εικόνα του ματς, καθώς ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια, αλλά και αρκετά άστοχη, κάτι που “πλήρωσε” κόντρα στη ροή.

Παρά την απώλεια, διατηρείται ψηλά στην κατάταξη και ψάχνει τώρα άμεση αντίδραση, έτσι ώστε να μην απομακρυνθεί ακόμη περισσότερο από την κορυφή. Τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες ο εντός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα, στα 3/5 κράτησε και ανέπαφη την εστία της.

Έστερ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΕΣΤΕΡΣΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τη Σάντβικεν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 72′ και πέντε λεπτά μετά δέχθηκε και δεύτερο τέρμα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Έστερσουντ, μετά και τις δυο νίκες που πήρε κόντρα σε Γκέφλε (4-3 εντός) και Όντεβολντ (1-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάγκνους Πάουελ υποδέχθηκε τη Σάντβικεν, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Δεν απέδωσε τα αναμενόμενα και αυτό ήταν κάτι που της στοίχισε σε ένα γενικά ματς με λίγες καλές στιγμές.

Συνεχίζει έτσι να βρίσκεται χαμηλά στην κατάταξη και εντός της επικίνδυνης ζώνης, έχοντας συγκεντρώσει δώδεκα βαθμούς μέχρι τώρα. Ηττήθηκε στις 4/6 φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία. Επέστρεψαν στις προπονήσεις οι Κεϊτά και Κρουν και υπολογίζονται κανονικά.