*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών λόγω κορωνοϊού.

Έμπολι – Πίζα στην Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΕΜΠΟΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μπαίνοντας δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, η Έμπολι κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα στην αναμέτρηση με την ΣΠΑΛ πανηγυρίζοντας, παράλληλα, την τρίτη νίκη της σε τέσσερις αγωνιστικές (2-1 εντός) την Τρίτη. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη καλή ευκαιρία που δημιούργησαν με τον Εσπόσιτο. Λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι έφτασαν μία ανάσα από την ισοφάριση, ωστόσο είχαν δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Έμπολι πάτησε τέρμα το γκάζι, ήταν η απόλυτη κυρίαρχος ισοφαρίζοντας αρχικά με τον Μπαϊράμι. Την ανατροπή των δεδομένων πραγματοποίησε μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια ο Μανκουσό. Την περασμένη σεζόν οι “ατζούρι” επικράτησαν στο “Carlo Castellani” της Πίζα (2-1) στις 16 Φεβρουαρίου.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της ΣΠΑΛ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 34′ με τον Εσπόσιτο, προτού ο Μπαϊράμι ισοφαρίσει στο 63′. Την ανατροπή των δεδομένων πραγματοποίησε ο Μανκουσό στο 83′.

ΕΜΠΟΛΙ Στατιστικά

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΠΙΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Συνεχίζει να αγνοεί τη νίκη στο πρωτάθλημα η Πίζα μετά από τέσσερις αναμετρήσεις, στις οποίες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και μία ήττα. Την Τρίτη μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μόντσα (1-1 εντός), αποτέλεσμα που κρίνεται δίκαιο βάσει της αγωνιστικής εικόνας των δύο ομάδων. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο η σπουδαιότερη ήταν το δοκάρι των φιλοξενούμενων στο ενδιάμεσο αυτών.

Με την έναρξη του δευτέρου ο Φρατέσι έκανε το 1-0 για την Μόντσα, ενώ στη συνέχεια η Πίζα είχε δοκάρι. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Μαρκόνι, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος διώξιμο της αντίπαλης άμυνας. Οι “νερατζούρι” έφυγαν από την έδρα της Έμπολι με το διπλό πριν από 12 χρόνια.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Μόντσα. Ο Φρατέσι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, πριν ο Μαρκόνι απαντήσει στο 81′.