*Τέταρτος γύρος του Κυπέλλου Ιταλίας. Οι αναμετρήσεις είναι μονές, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί πέναλτι.

*Η Έμπολι παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (3-2-0).

Έμπολι – Μπρέσια στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΕΜΠΟΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Δευτερόλεπτα μακριά από μία σπουδαία νίκη στην έδρα της Τσιταντέλα έφτασε η Έμπολι το Σάββατο (2-2). Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν οι δύο ομάδες, καλύτεροι παρουσιάστηκαν οι γηπεδούχοι στο πρώτο, ανέβασαν στροφές και παρουσιάστηκαν εύστοχοι στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι.

Με τους 17 βαθμούς που συγκέντρωσαν οι “ατζούρι” παραμένουν στην κορυφή της Serie B έχοντας, πλέον, συγκάτοικο την Σαλερνιτάνα. Εμφανίζονται απόλυτα ανταγωνιστικοί στο “Carlo Castellani”, σε σύνολο πέντε αναμετρήσεων μετρούν τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία. Κράτησαν το μηδέν στις δύο, σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ στις τέσσερις.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Τσιταντέλα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30′ με τον Μπενεντέτι, προτού οι φιλοξενούμενοι ανατρέψουν τα δεδομένα με Μανκουσό (69′ πεν.) και Ολιβιέρι (72′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκάργιουλο στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων. Λίγο αργότερα ο Ρομανιόλι αποβλήθηκε για την Έμπολι.

ΕΜΠΟΛΙ Στατιστικά

*Over 2,5 στα επτά τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*NG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΡΕΣΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Από του χάρου τα δόντια γλύτωσε η Μπρέσια το Σάββατο, ισοφαρίζοντας στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων την Βενέτσια στο “Mario Rigamonti” (2-2). Απόλυτα ισορροπημένη ήταν η μεταξύ τους αναμέτρηση όσον αφορά κατοχή μπάλας και ευκαιρίες που δημιούργησαν, το πιο δίκαιο αποτέλεσμα φάνταζε η ισοπαλία που, τελικά, ήρθε στα χασομέρια.

Τους εννέα βαθμούς έφτασε η “λεονέσα” έχοντας παιχνίδι λιγότερο, παράλληλα βρίσκεται στο -2 από τη ζώνη που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου. Παραμένει αήττητη σε εννέα επισκέψεις στην έδρα της Έμπολι έχοντας απολογισμό 2-7-0 (2-3 γκολ στις έξι, GG στις επτά). Ανακοινώθηκαν κρούσματα κορωνοϊού στον σύλλογο, χωρίς ωστόσο να γίνονται γνωστά ονόματα. Δεν αποκλείεται να υπάρξει αναβολή της αναμέτρησης.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Βενέτσια. Ο Μπισόλι άνοιξε το σκορ μόλις στο 13′ για τους γηπεδούχους, η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε με ντοπιέτα του Φόρτε (33′, 55′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παπέτι.