*4η αγωνιστική των πλέι-άουτ.

*Στην κανονική διάρκεια: Βόλος – Ατρόμητος 1-2, Ατρόμητος – Βόλος 1-1.

*Μόλις μια ήττα για τον Βόλο στα τελευταία πέντε ματς κόντρα στον Ατρόμητο ανεξαρτήτως έδρας (2-2-1).

*Από 5/6 μεταξύ τους G/G έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Από 8/10 μεταξύ τους 2-3 Goal έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Κεκλεισμένων των θυρών, έπειτα από απόφαση της ΔΕΑΒ.

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΒΟΛΟΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Παναιτωλικού. Το γκολ ο Ασεχνούν στο 29’. Με δέκα παίκτες έμεινε στο 89’ ο Βόλος, με δέκα και ο Παναιτωλικός στις καθυστερήσεις.

Είναι η κορυφαία ομάδα των πλέι-άουτ, την περασμένη εβδομάδα έκανε το 3/3, επικράτησε εκτός έδρας του Παναιτωλικού! Σκόραρε με τρομερό σουτ του Ασεχνούν στο 29’ και διαχειρίστηκε αρκετά καλά το υπόλοιπο του πρώτου μέρους, είχε τεράστια φάση για το 0-2. Ο Παναιτωλικός έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο 45λεπτο, πήρε βοήθειες απ’ τον πάγκο, έκλεισε τους Θεσσαλούς στα καρέ τους και προς το φινάλε είχε τεράστιες φάσεις. Άξιζε την ισοπαλία η ομάδα του Αγρινίου.

«Στο δεύτερο μέρος ο Παναιτωλικός πίεσε πολύ. Ήταν καλός με δυναμική. Εκεί κλειστήκαμε, παίξαμε μαζική άμυνα, αλλά η αυτοθυσία μας έδωσε τεράστια δυναμική. Έχουμε μια τρομερή αυτοπεποίθηση ως ομάδα με τρεις νίκες στις πρώτες αγωνιστικές των play out και θα προσπαθήσουμε να μείνουμε στην κατηγορία όσο πιο γρήγορα γίνεται», είπε ο κόουτς Κόντης.

Τέταρτο «τρίποντο» για την ομάδα του στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές (4-0-1), ανέβηκε στους 28 πόντους και βρίσκεται στην 5η θέση των πλέι-άουτ, στο +4 απ’ την τελευταία δυάδα, απέκτησε σημαντικό προβάδισμα για την παραμονή. Κλείνει με ΟΦΗ (εκτός), Πανσερραϊκό (εντός) και ΠΑΣ Γιάννινα (εκτός).

ΒΟΛΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δέχτηκε γκολ στα 25/29 ματς πρωταθλήματος.

*Έρχεται από 6/10 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στον Πανσερραϊκό. Το 0-1 ο Άλεξιτς στο 18’, ισοφάρισε ο Τζοβάρας στις καθυστερήσεις για τον Ατρόμητο.

Αήττητος πορεύεται στα πλέι-άουτ ο Ατρόμητος, που κατά βάση όμως δεν κάνει καλές εμφανίσεις. Την περασμένη εβδομάδα έμεινε στο εντός έδρας 1-1 με τον Πανσερραϊκό, σώθηκε στο φινάλε με γκολ του Τζοβάρα. Η ομάδα των Σερρών σκόραρε νωρίς με τον Άλεξιτς, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος ανέβασε την πίεση του, ωστόσο πέρα απ’ το δοκάρι του Ρομπάιγ δεν είχε τρομερές ευκαιρίες, ο Πανσερραϊκός κρατούσε το 0-1 μέχρι το τέλος. Ωστόσο, μια λάθος εκτίμηση του γκολκίπερ Χόβαν έδωσε την ευκαιρία στον Τζοβάρα να βρει δίχτυα και να διαμορφώσει το 1-1.

Έκτη σερί αγωνιστική που δε χάνει ο Ατρόμητος (2-4-0), πήρε δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το εκτός έδρας 0-0 κόντρα στον ΟΦΗ και τη νίκη της πρεμιέρας των πλέι-άουτ επί του ΠΑΣ Γιάννινα (3-2). Ανέβηκε στους 33 πόντους και βρίσκεται στην κορυφή των πλέι-άουτ, βρίσκεται στο +9 απ’ την τελευταία δυάδα και δεν πρόκειται να μπλέξει σε περιπέτειες. Κλείνει με Κηφισιά (εντός), Παναιτωλικό (εκτός) και Αστέρα Τρίπολης (εντός).