*21η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σαγκάν Τοσού-Βίσελ Κόμπε 0-1

*Η Βίσελ Κόμπε είναι αήττητη από την Σαγκάν Τοσού από το 2018, με οκτώ νίκες σε 10 αγώνες από τότε, τέσσερις σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΒΙΣΕΛ ΚΟΜΠΕ

Προηγούμενο ματς: Η Βίσελ Κόμπε κέρδισε 5-2 εντός έδρας την Γιούμπιλο Ιβάτα, σκοράροντας με τους Σάιτο (13’), Καβασάκι (24’, 66’), Γιουρούκι (30’), Σασάκι (39’), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τους Φουναχάσι (61’), Φουρακάβα (82’).

Η Βίσελ Κόμπε δεν συνάντησε προβλήματα στο κύπελλο και πέρασε με νίκη 5-2 εντός έδρας επί της Γιούμπιλο Ιβάτα, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας. Εχει δύο σερί νίκες, τρεις στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει. Αλλά ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της εντός στους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες.

Είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην δεύτερη θέση του, αλλά σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την πρωτοπόρο Γιοκοχάμα Μαρίνος, έχοντας και δύο αγώνες λιγότερους, αλλά και τέτοια διαφορά τερμάτων που αν κερδίσει απόψε, θα ανέβει στην κορυφή.

Τραυματίες και απόντες είναι οι αμυντικοί Κικούτσι, Γιαμαγκάβα.

Βίσελ Κόμπε Στατιστικά

*Εχει 9/15 N/G εντός έδρας

*Εχει 8/15 over 2,5 εντός έδρας

ΣΑΓΚΑΝ ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Σαγκάν Τοσού έχασε 3-4 εντός έδρας από την Ροάσο Κουμαμότο, αν και προηγήθηκε 2-0 με τους Φουκούτα (10’), Νισικάβα (38’). Ισοφαρίστηκε από δύο γκολ του Ματσουόκα (52’, 56’). Προηγήθηκε εκ νέου με τον Γιοκογάμα στο 61’, αλλά ισοφαρίστηκε πάλι στο 90’ από τον Μιτσιγουάκι, ο οποίος σκόραρε και στην παράταση στο 95’.

Η Σαγκάν Τοσού έχασε με 3-4 εντός έδρας από την Ροάσο Κουμαμότο, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, στην παράταση, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του κυπέλλου. Αυτή ήταν η τρίτη της νίκη στους πέντε τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει μόνο μία ήττα. Αλλά μακριά από την έδρα της έχει τρεις νίκες και μόνο μία ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 9η θέση του, αρκετά μακριά τόσο από την ζώνη του υποβιβασμού, όσο και από την πρώτη τριάδα.

Τραυματίας είναι ο μέσος Χόντα και τιμωρημένος ο μέσος Χοριγκόμε.