13η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα προγνωστικα παμε στοιχημα την Κυριακή 23/06

ΒΑΡΜΠΕΡΓΚΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ούτσικτενς, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Φρίγκελ Γιάνσον στο 70ο λεπτό.

Αήττητη παρέμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Βάρμπεργκς, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τομπίας Λίντεροθ φιλοξενήθηκε από την Ούτσικτενς, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Μπορεί να μην έπεισε πλήρως με την εμφάνιση της, ωστόσο άντεξε στην όποια πίεση δέχθηκε και με μια αντεπίθεση προς το φινάλε κατάφερε να βρει δίχτυα και να πάρει το θετικό αποτέλεσμα.

Επέστρεψε έτσι στις επιτυχίες μετά τις δυο ισοπαλίες με Ντέγκερφορς (1-1 εκτός) και Σκέβντε (2-2 εντός), έφτασε τους δώδεκα βαθμούς και παραμένει αρκετά χαμηλά στην κατάταξη. Μια νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (1-1-2). Συμπλήρωσε κάρτες ο μέσος Τράνμπεργκ.

Βάρμπεργκς Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΚΕΦΛΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Λαντσκρόνα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Καποτόντι στο 12ο λεπτό, για να δεχθεί την ανατροπή στην πορεία (32′, 78′).

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Γκέφλε, μετά και το εκτός 3-0 από την Έργκριτε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίκαελ Μπένγκτσον υποδέχθηκε τη Λαντσκρόνα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Αν και ευτύχησε να πάρει πρώτη το προβάδισμα και από νωρίς στο παιχνίδι, η συνέχεια δεν ήταν αυτή που θα ήθελε, καθώς ο ρόλος της έγινε πιο παθητικός και δεν άντεξε στην πίεση, δεχόμενη την ανατροπή.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές, οπότε και είναι στους 13 βαθμούς μαζί με Έστερσουντ και Όντεβολντ, στο +1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Αγνοεί το διπλό στις πέντε φετινές εξόδους της (0-2-3), στις τρεις εκ των οποίων έμεινε και “άσφαιρη”.