*Φετινά ματς: Νέα Υόρκη Σίτι – Ατλάντα 1-1.

*Αήττητη η Νέα Υόρκη Σίτι στα τελευταία εφτά ματς κόντρα στην Ατλάντα (4-3-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Αμερικής

ΑΤΛΑΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-1 επί της Ουάσινγκτον. Το 1-0 ο Γιακουμάκης στο 13’, ισοφάρισε ο Φούντας στο 27’. Το 2-1 έκανε ο Γκούτμαν στο 49’, το 3-1 ήρθε απ’ τον Βολφ στο 73’.

Επιστρέφει στη δράση έπειτα από δέκα ημέρες, στην τελευταία της υποχρέωση επικράτησε 3-1 εντός έδρας της Ουάσινγκτον. Προηγήθηκε έπειτα από λάθος του αντίπαλου γκολκίπερ Μίλερ, η Ουάσινγκτον ισοφάρισε έπειτα από λάθος της Ατλάντα. Στο δεύτερο μέρος η Ατλάντα ήταν πολύ καλύτερη, πιο κινητική, βρήκε τους χώρους και σκόραρε δύο φορές απ’ το 49’ μέχρι το 73’, πήρε δίκαια τη νίκη.

Επιστροφή στις επιτυχίες έπειτα από τέσσερις σερί ισοπαλίες κόντρα σε Λος Άντζελες (0-0 εκτός), Νιου Ίνγκλαντ (3-3 εντός), Ορλάντο (1-1 εκτός) και Σικάγο (3-3 εκτός), μετρά ρεκόρ 2-4-1 στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές. Με 28 πόντους είναι έκτη στην Ανατολή, διαθέτει μια απ’ τις κορυφαίες επιθέσεις ολόκληρης της λίγκας. Αρκετές οι απουσίες λόγω διεθνών υποχρεώσεων.

ΑΤΛΑΝΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 9/11 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*G/G στα τελευταία 10/12 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Κολόμπους. Το 0-1 ο Ραμίρες στο 48’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Σεγκάλ στις καθυστερήσεις.

Έχει “σκαλώσει” στις ισοπαλίες το τελευταίο χρονικό διάστημα, έμεινε στο εντός έδρας 1-1 με το Κολόμπους. Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν ισορροπημένο, αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους το Κολόμπους έκανε το 0-1 και πήρε ψυχολογία, είχε ευκαιρίες για να κάνει δεύτερο γκολ και να “κλειδώσει” τη νίκη, αλλά ήταν άστοχο. Στις καθυστερήσεις ήρθε η ισοφάριση της Νέας Υόρκης, έπειτα από κόντρα, σε φάση που στάθηκε τυχερή.

Ακόμη ένα ματς που δεν κερδίζει, ήταν η τρίτη διαδοχική ισοπαλία μετά τις “λευκές” κόντρα σε Σολτ Λέικ (εκτός) και Νιου Ίνγκλαντ (εντός). Είχαν προηγηθεί δύο σερί ήττες για τη Νέα Υόρκη Σίτι, που πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες εννέα αγωνιστικές (0-4-5)! Με 19 πόντους καταλαμβάνει την 11η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας.