*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον του Πόρτλαντ με σκορ 4-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρουιντίαζ στο 58’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ασπρίγια στο 71’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Φογκάτσα στο 76’. Το 3-1 πέτυχε ο Νιεζγκόντα στο 81’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μοσκέρα στο 89’.

Ήττα για το Σιάτλ με ένα αναπάντεχο και βαρύ σκορ. Μοιρασμένο πρώτο μέρος χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες, ενώ στην επανάληψη μπήκε δυνατά και πήρε κεφάλι στο σκορ. Από εκείνο το σημείο και μετά οι γηπεδούχοι πίεσαν έντονα και ανέτρεψαν με άνεση το εις βάρος τους σκορ. Να αφήσει πίσω τη βαριά αυτή ήττα θέλει, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, πολύ δυνατή όταν πρόκειται για εντός έδρας παιχνίδια, όμως παραμελεί συχνά τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ.

Σιάτλ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΙΝΕΣΟΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ορλάντο Σίτι με σκορ 1-2, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Χλόνγκγουέιν στο 58’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ανγκούλο στο 66’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ΜακΓκουίρι στο 88’.

Ήττα για τη Μινεσότα παρά την καλή εικόνα που είχε στο ματς. Πρώτο ημίχρονο χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες και κανένα γκολ, την ώρα που στην επανάληψη έπιασε στον ύπνο την άμυνα των φιλοξενούμενων, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ. Στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ανατροπή. Να ξεφύγει από το δρόμο των ηττών είναι ο στόχος της σήμερα, καθώς γνωρίζει πως τα να φύγει με το τρίποντο κόντρα στο δυνατότερο Σιάτλ είναι αρκετά δύσκολο. Παρ’ όλα αυτά είναι μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της μέχρι στιγμής και έχει βρει δίχτυα σχεδόν σε όλες. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι φυσικά στα μετόπισθεν, αφού σπάνια κρατάει το μηδέν.