*17η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μοντρόουζ-Κέλτι Χαρτς 0-2

* Η Κέλτι Χαρτς δεν έχει κερδίσει ποτέ εντός έδρας την Μοντρόουζ, με δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

ΚΕΛΤΙ ΧΑΡΤΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κέλτι Χαρτς έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Φόλκερκ, πολύ πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Νέσμπιτ στο 41ο λεπτό, ενώ παρόλο που ισοφάρισε με τον Μπάβιτζ στο 66’, δέχθηκε ένα δεύτερο γκολ από τον ΜακΆιβερ στο 76ο λεπτό.

Η Κέλτι Χαρτς ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Φόλκερκ, χάνοντας ξανά έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες στα προηγούμενα παιχνίδια της.

Ακριβώς όπως έχει χάσει και τον πιο πρόσφατο εντός έδρας αγώνα της, μετά από δύο σερί νίκες στο γήπεδό της.

Ανέβηκε στην τέταρτη θέση που οδηγεί στα play off για την άνοδο, αλλά σε απόσταση βολής, στο +1 από την ομάδα που είναι ακριβώς πίσω της και δεν είναι άλλη από τη σημερινή της αντίπαλο.

Κέλτι Χαρτς Στατιστικά

*10/13 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*9/12 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΜΟΝΤΡΟΟΥΖ

Προηγούμενο ματς: Η Μοντρόουζ έχασε 1-4 εντός έδρας από την Κουίν οφ Σάουθ, μειώνοντας απλά στο τελικό σκορ στις καθυστερήσεις με τον Μπράουν. Το πρώτο ημίχρονο ήταν καταστροφικό γι’ αυτήν, αφού δέχθηκε τέσσερα γκολ από τους Κόνελι (4’, 43’), Φέργκιουσον (22’, 34’).

Η Μοντρόουζ πραγματοποίησε αρκετά άσχημη εμφάνιση, ηττήθηκε με 1-4 εντός έδρας από την Κουίν οφ Σάουθ, χάνοντας ξανά έπειτα από δύο αγώνες, ενώ στους τέσσερις πιο πρόσφατους μακριά από την έδρα της έχει τρεις ήττες και μόλις μία νίκη.

Στο πρωτάθλημα βρίσκεται εκτός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την άνοδο, αλλά πάντα σε απόσταση βολής από αυτήν, στο -1 για την ακρίβεια από τη σημερινή της αντίπαλο.