*39η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπόρεχαμ Γουντ – Σόλιχαλ Μουρς 1-2

*Τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουίλντστοουν, ισοφαρίζοντας με τον Μέιγιοκ στο 25’ το γκολ που δέχθηκε από τον Κρετζμάρ στο 15ο λεπτό.

Η Σόλιχαλ Μουρς έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουίλντστοουν, δεύτερη ισοπαλία της στους τρεις τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη.

Συνεχίζει λοιπόν το εντυπωσιακό σερί μακριά από το γήπεδό της, έχοντας εφτά συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα, με τρεις ισοπαλίες και τέσσερις νίκες σε αυτό το διάστημα.

Αντιθέτως στην έδρα της έχει μόλις τρεις νίκες και έξι ήττες στα 11 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος.

Διατηρείται στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, απλά πλησίασε λίγο περισσότερο, στο +5 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα play off ανόδου. Όσους βαθμούς απέχει και από την τρίτη, που οδηγεί απευθείας στα ημιτελικά των play off.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*7/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*10/14 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Χάλιφαξ, με γκολ που δέχθηκε από πέναλτι του Σάμερφιλντ στο 80’. Νωρίτερα είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Χότι στο έβδομο λεπτό, πριν ισοφαρίσει με τον Εντλόβου στο 77’.

Η Μπόρεχαμ Γουντ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Χάλιφαξ, τρίτη της ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια, διάστημα στο οποίο έχει πετύχει μόλις μία νίκη. Και αυτή στο γήπεδό της, καθώς έχει τρεις σερί ήττες μακριά από αυτό.

Έχει τις δεύτερες πιο πολλές ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μόνο η Γιορκ έχει παραπάνω ισοπαλίες από αυτήν, γι’ αυτό και είναι σχετικά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό, στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού, αλλά με τέτοια διαφορά τερμάτων που να παραμένει απόσταση ασφαλείας.