*Μόλις μια νίκη για την Ατλάντα στα τελευταία 8 ματς κόντρα στη Φιλαδέλφεια (1-2-4).

ΑΤΛΑΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Νέα Υόρκη Σίτι. Το 1-0 ο Ροδρίγες με πέναλτι στο 43’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Τιαρέ στο 65’.

Πήρε θετικό αποτέλεσμα την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ματς με τη Νέα Υόρκη Σίτι, δεν άξιζε κάτι περισσότερο με βάση την εικόνα της. Καλύτερη η Ατλάντα στο πρώτο ημίχρονο, το γκολ όμως ήρθε λίγο πριν το φινάλε για τη Νέα Υόρκη Σίτι. Στο δεύτερο μέρος η Ατλάντα πίεσε για την ισοφάριση, τη βρήκε στο 65’, η Νέα Υόρκη ήταν καλύτερη στη συνέχεια, έβγαλε φάσεις, αλλά ήταν μη αποτελεσματική. Επιστροφή στις ισοπαλίες μετά τη νίκη 3-0 επί του Σικάγο, είχε προηγηθεί η εκτός έδρας ήττα απ’ το Τορόντο (2-0), νωρίτερα κέρδισε Ορλάντο (2-0) και Νιου Ίνγκλαντ (4-1). Μετρά ρεκόρ 3-1-2 στις πρώτες έξι αγωνιστικές. Σημαντικές απουσίες για το σημερινό ματς, είναι εκτός οι Γιακουμάκης και Τιαρέ.

ΑΤΛΑΝΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/6 Under 2.5.

*Έρχεται από 4/6 NG.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Νάσβιλ. Το 1-0 ο Σάριτζ στο 42’, το 1-1 έκανε ο Καράνζα στο 62’, το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Γκάζνταγκ.

Πιστοποίησε για ακόμη μια φορά την περασμένη εβδομάδα ότι είναι απ’ τις καλύτερες ομάδες του φετινού πρωταθλήματος, πήρε μεγάλη νίκη στην έδρα του Νάσβιλ. Στο πρώτο ημίχρονο πέρασε δύσκολες στιγμές, το Νάσβιλ ήταν ανώτερο και πήγε δίκαια στα αποδυτήρια με το 1-0. Στο δεύτερο μέρος η Φιλαδέλφεια βελτιώθηκε πολύ, ισοφάρισε σχετικά γρήγορα και έχασε σημαντικές ευκαιρίες, τελικά βρήκε το γκολ της ανατροπής με το γκολ του Γκάζνταγκ στις καθυστερήσεις. Ήταν η τρίτη διαδοχική νίκη, πορεύεται αήττητη (3-3-0) στο φετινό πρωτάθλημα, με 12 πόντους είναι δεύτερη στη βαθμολογία της Ανατολής.