3ος προκριματικός γύρος

*Νοκ άουτ αναμέτρηση. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Το παιχνίδι διεξάγεται στο “ΓΣΠ” της Λευκωσίας, όχι τη φυσικά έδρα του Απόλλωνα. Κεκλεισμένων των θυρών

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους

Απόλλων Λεμεσού – Λεχ Πόζναν στην Bwin
Bwin

Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος στο Betarades.gr!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κύπρος, 114)

Ο Απόλλων Λεμεσού είναι σε εξαιρετική κατάσταση αγωνιστικά και ψυχολογικά. Πολύ καλή εμφάνιση στο προηγούμενο με αντίπαλο την Ανόρθωση (1-3), δεν πτοήθηκε από το γρήγορο γκολ των γηπεδούχων και πιστώνεται την αντίδραση και την ανατροπή από το πρώτο μέρος. Είναι στην κορυφή της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα, με τρεις νίκες και μία ισοπαλία σε τέσσερα ματς. Στον προηγούμενο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, μπορεί να μην εντυπωσίασε με αντίπαλο τον ΌΦΗ στο Ηράκλειο, όμως πήρε τη νίκη με 0-1. Το τέρμα που έκρινε το παιχνίδι, πέτυχε ο Σάλαϊ στο 50’. “Είναι μια γρήγορη και επιθετική ομάδα. Θέλει μεγάλη συγκέντρωση και προσοχή το παιχνίδι. Παίζουμε στη δική μας έδρα. Είναι 50-50 οι πιθανότητες”, είπε ο Σωφρόνης Αυγουστή. Εκτός ο κίπερ Μολ, μέσα ο φορ Γκακπέ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 1-3 στην έδρα της Ανόρθωσης, για το πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Οκριασβίλι στο 19’, όμως στο 37’ ο Μπένσοπ ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι. Στο φινάλε του ημιχρόνου, ο Πίττας έκανε την ανατροπή για τον Απόλλωνα και στο 76’ ο Λάρσον διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ Στατιστικά

*3/5 ματς τελευταία με N/G (δες το στη bwin)

*3/5 μαζί με φιλικό είχαν over 3.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 2/3 παιχνίδια εντός έδρας

Παίξε νόμιμα στη Bwin 21+ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Πολωνία, 167)

Η Λεχ Πόζναν δεν έχει ξεκινήσει όπως θα ήθελε τη σεζόν, έχει παρουσιάσει μέτρια εικόνα στο πρωτάθλημα. Η νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής εντός έδρας ενάντια στη Βάρτα Πόζναν (1-0) ήταν η πρώτη στο πρωτάθλημα έπειτα από τρεις αγωνιστικές. Μία νίκη και δύο ισοπαλίες ο απολογισμός των θετικών αποτελεσμάτων. Στον προηγούμενο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ, είχε εύκολο έργο καθώς επιβλήθηκε εκτός έδρας της Χάμαρμπι με σκορ 0-3 και πανηγύρισε την πρόκριση. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος, με τους γηπεδούχους να μένουν με δέκα παίκτες με το σκορ στο 0-1. Δεν έχει δεχτεί γκολ σε κανένα από τα δύο ματς Γιουρόπα Λιγκ έως τώρα. Όσον αφορά την αποστολή είναι εκτός ο κίπερ φαν ντερ Χάαρτ, ενώ παραμένει αμφίβολος ο επιθετικός Σίμτσακ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 1-0 της Βάρτα Πόζναν εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Δυσκολεύτηκε πολύ να μετουσιώσει σε γκολ την κατοχή μπάλας και τις ευκαιρίες που έφτιαξε, χρειάστηκε ένα πέναλτι από τον Μόντερ στις καθυστερήσεις για να πάρει τους τρεις βαθμούς.