13η αγωνιστική

*Αήττητος ο ΑΠΟΕΛ στα έξι τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Δόξα Κατωκοπιάς, έχοντας επικρατήσει στα 4/6 εξ αυτών.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΑΠΟΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τον Άρη Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα με πέναλτι στο 75ο λεπτό, για να μείνει με δέκα παίκτες στο φινάλε, όταν και αποβλήθηκε ο Εφραίμ.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των εννέα αγώνων πρωταθλήματος για τον ΑΠΟΕΛ, στο οποίο και μετρούσε επτά νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τον Άρη Λεμεσού, στην έδρα του οποίου έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, επέστρεψε πιο ορεξάτος από τα αποδυτήρια και παρότι είχε ευκαιρίες, ήταν αρκετά άστοχος. Γεγονός που “πλήρωσε” εν τέλει από το σημείο του πέναλτι.

Αρκετά τα παράπονα που έχει από τη διαιτησία, βγάζοντας παράλληλα και ανακοίνωση, ζητώντας την απόλυση όσων βρίσκονταν στο VAR. Αυτή ήταν η πρώτη φορά μετά από οκτώ μήνες που δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, με την προηγούμενη φορά να είναι αυτή του 0-0 με την Ομόνοια, την 1η Μαΐου. Ευελπιστεί τώρα σε άμεση αντίδραση, ώστε να διατηρηθεί στην κορυφή.

ΑΠΟΕΛ Στατιστικά

*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια.

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Καρμιώτισσα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο όγδοο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τους Βελκόφσκι (17′) και Τρούγιτς (22′), εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 37′ με το αυτογκόλ του Κυριάκου.

Χωρίς νίκη συνεχίζει την πορεία της στο πρωτάθλημα η Δόξα Κατωκοπιάς, μετά από δώδεκα παιχνίδια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη υποδέχθηκε την Καρμιώτισσα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Όλα τα λεφτά το πρώτο ημίχρονο, όπου αμφότερες ήταν ορεξάτες, με την ίδια να κάνει προσωρινά την ανατροπή (2-1). Έπεσε ο ρυθμός μετά την ανάπαυλα, αμφότερες όμως είχαν από ένα δοκάρι.

Αυτός ήταν και ο πρώτος φετινός βαθμός, έχοντας ηττηθεί και στα έντεκα ματς που είχαν προηγηθεί. Παράλληλα, είναι στο -9 πλέον η διαφορά της από τις θέσεις σωτηρίας, αν και υπάρχει ακόμη δρόμος.