*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Αήττητη παραμένει η Άλκμααρ Β απέναντι στην Φένλο (4-1-0).

Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα της ημέρας!

ΑΛΚΜΑΑΡ Β

Προηγούμενο ματς: Δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική στο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Βίλεμ και ηττήθηκε με 4-1. Μολονότι πήρε προβάδισμα στο ξεκίνημα (15′), πρόλαβε να υποστεί την ανατροπή πριν το ημίχρονο (24′, 35′). Στο ξεκίνημα της επανάληψης η αντίπαλος σφράγισε ουσιαστικά την νίκη (53′), ενώ στο ρελαντί δέχτηκε και τέταρτο τέρμα (90+3′).

Δεν περίμενε το ματς με την Βίλεμ για να αποσπάσει θετικό, δεν άλλαξε φιλοσοφία αλλά η ποιοτική πρωτοπόρος τιμώρησε την αφέλειά της. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί, αλλά στην συνέχεια έπαιζε το ίδιο ανοιχτά με αποτέλεσμα η αντίπαλος να βρει πολλούς κενούς χώρους στα καρέ της. Ίσως να την αδικεί η έκταση του σκορ, αλλά δεν την επηρεάζει ιδιαίτερα ψυχολογικά το συγκεκριμένο αποτέλεσμα.

Παίζει χωρίς άγχος και κίνητρο, η χρονιά κρίνεται ήδη επιτυχημένη, από την στιγμή που τερμάτισε πιο ψηλά από όλες τις υπόλοιπες ομάδες νέων της κατηγορίας. Μοναδικός απών ο μακροχρόνιος τραυματίας Τβισκ.

Άλκμααρ Β Στατιστικά

*7/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΕΝΛΟ

Προηγούμενο ματς: Δεν τα κατάφερε απέναντι στην Γκρόνινγκεν και ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Το γκολ που καθόρισε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 78′ από τον Σρόιντερς.

Δίνει μεγάλη μάχη για να προλάβει την οκτάδα, προσπάθησε να περιορίσει τους κινδύνους απέναντι στην φορμαρισμένη Γκρόνινγκεν, αλλά δεν τα κατάφερε. Ήταν σε μονίμως παθητικό ρόλο, δέχτηκε πολλές φάσεις και έχασε πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό αποτέλεσμα. Με τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία παιχνίδια, δείχνει να έχει μείνει από δυνάμεις στο πιο κρίσιμο σημείο της σεζόν. Τεράστιας σημασίας το αποψινό ματς, καθώς σε περίπτωση νίκης μειώνει την διαφορά από την όγδοη Μάαστριχτ στους δύο βαθμούς.

Συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει ο βασικός στόπερ Κέτινγκ. Τραυματίστηκαν και θα απουσιάσουν οι στόπερ Γιάνσεν και Ρούτεν, πάντα εκτός ο πολύτιμος μέσος Τίμπερ.