* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Σίβασπορ στα 6 τελευταία μεταξύ τους (4-2-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Τραμπζονσπόρ. Με αυτογκόλ του Αλίτι στο 54ο λεπτό διαμορφώθηκε το αποτέλεσμα.

Δύσκολη η αποστολή της Δευτέρας στην Τραπεζούντα, στην επιστροφή του εμβληματικού κόουτς για τους γηπεδούχους, αλλά η εμφάνιση ήταν εξόχως ανταγωνιστική και το τελικό αποτέλεσμα την αδικεί.

Μετά από ένα πρώτο 20λεπτο που δεν κατάφερε να κυκλοφορήσει την μπάλα, έκλεισε δυνατά το ημίχρονο και κατέγραψε τις σημαντικότερες ευκαιρίες σε μεταβάσεις. Στο ξεκίνημα της επανάληψης χρειάστηκε διπλή γκάφα για να δεχθεί το καθοριστικό γκολ, δίχως να έχει κινδυνέψει ιδιαίτερα πιο πριν. Επηρεάστηκε από το 1-0, έχασε την ισορροπία της και κινδύνευσε με δεύτερο τέρμα πριν το δοκάρι του μοιραίου στόπερ της σε κόρνερ.

“Ήταν άδικο το αποτέλεσμα για εμάς, σε μεγάλο κομμάτι του αγώνα είχαμε τον έλεγχο, θα μπορούσαμε να έχουμε φύγει με πόντους από την Τραπεζούντα” δήλωσε ο κόουτς Ερντογάν.

Στο τελευταίο εντός κέρδισε την Καραγκιουμρούκ (2-1) για το μοναδικό “τρίποντο” των 8 τελευταίων αγώνων (1-4-3).

Εξέτισαν τιμωρία κι επιστρέφουν οι βασικοί Μπαγίρ (στόπερ), Οζντεμίρ (αρ. μπακ), αντιθέτως συμπλήρωσε κάρτες ο βασικός δεξιός μπακ Λόιντε.

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6/9 φετινά παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΙΒΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Κασίμπασα. Ο Γκομίς πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 53ο λεπτό.

Ανήμπορη να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα έδρας, την περασμένη Κυριακή απέτυχε να κερδίσει και στο 5ο φετινό ματς στην Σεβάστεια (0-3-2), με ξεκάθαρο πρόβλημα σκοραρίσματος μπρος στο κοινό της.

Η Κασίμπασα μπήκε καλύτερα στο ματς, απείλησε νωρίς σε στατικές φάσεις και μεταβάσεις, έχοντας τις προϋποθέσεις για πιο καθαρές ευκαιρίες. Καλύτερη στο πρώτο ημίωρο, ενώ η Σίβασπορ έπεσε πάνω σε έναν “ζεστό” Γιαννιώτη στο κλείσιμο του ημιχρόνου και στο ξεκίνημα του δευτέρου. Επέστρεψε καλύτερη από την ανάπαυλα, αλλά κόντρα στην ροή του ματς, σε αντεπίθεση δέχθηκε το καθοριστικό γκολ και εν συνεχεία δεν βρήκε δημιουργικές λύσεις απέναντι σε συμπτυγμένο αντίπαλο.

Αποκαρδιωμένη η ομάδα στις ακόλουθες προπονήσεις, σύμφωνα με τα ρεπορτάζ, ενώ ο κόουτς Τσετίν κλήθηκε σε παραίτηση από τους οπαδούς της ομάδας μετά την τελευταία ήττα.

Στα αγωνιστικά νέα, εξέτισε τιμωρία καρτών κι επιστρέφει πιθανότατα στην αρχική 11αδα ο Χαρίσης, ενώ ο Καμαρά (στόπερ) παραμένει εκτός.