*4η αγωνιστική των ομίλων.

*Από κάθε όμιλο προκρίνεται η ομάδα που θα τερματίσει στην πρώτη θέση. Την πρόκριση θα πάρουν και οι τρεις καλύτεροι δεύτεροι από κάθε περιοχή.

*Τα παιχνίδια του 1ου ομίλου διεξάγονται στο Ριάντ της Σαουδικής Αραβίας.

*Στον πρώτο γύρο: Αλ Σαρίγια – Αλ Ραγιάν 1-1

ΑΛ ΡΑΓΙΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Κατάρ)

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία 1-1 με την Αλ Σαρίγια, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω λίγο πριν από την ανάπαυλα (45′), για να ισοφαρίσει εν τέλει με το τέρμα του Ενζονζί στο 65ο λεπτό.

Για δεύτερο διαδοχικο παιχνίδι, μετά και την ήττα από την Αλ Χιλάλ (0-3), η Αλ Ραγιάν δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολάς Κόρδοβα αντιμετώπισε την Αλ Σαρίγια, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες και προηγήθηκε στο φινάλε του ημιχρόνου με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Ωστόσο, μια ασταθή απόκρουση του πορτιέρο της έφερε την ισοφάριση, χωρίς να αλλάξει κάτι στην πορεία, παρά τις όποιες προσπάθειες της.

Αλ Ραγιάν Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΛ ΣΑΡΙΓΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Η.Α.Ε.)

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία 1-1 με την Αλ Ραγιάν, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Πήρε προβάδισμα στο 45′ με τον Μπερνάρντ, για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση στο 65ο λεπτό.

Αντιθέτως, η Αλ Σαρίγια είναι αήττητη στα δυο τελευταία της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κοσμίν Ολαρόιου αντιμετώπισε την Αλ Ραγιάν, με την οποία έμεινε στο 1-1. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ και να μην απειλούσε ιδιαίτερα την αντίπαλό της, ωστόσο εκμεταλλεύτηκε το λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα σε εκτέλεση κόρνερ και έφτασε στην ισοφάριση. Μετράει έτσι τέσσερις βαθμούς, όσους και η αποψινή της αντίπαλος.