*Το Σίδνεϊ είναι αήττητο στα πέντε τελευταία παιχνίδια του με την Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ, με τέσσερις νίκες.

*Από τα 25 παιχνίδια που έχουν παίξει στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο τα 16 έληξαν G/G, ενώ 15 ήταν over 2,5.

Δείτε τα Προγνωστικά Αυστραλίας

ΑΔΕΛΑΪΔΑ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ πέρασε σαν άνεμος από την έδρα των Νιουκάστλ Τζετς, με 1-4 και έστω και αν δεν αντιμετώπιζε κανένα μεγαθήριο, μία τέτοια νίκη είναι πάντα θετικό αποτέλεσμα. Πόσο μάλλον όταν αυτή ήταν η πέμπτη της συνεχόμενη νίκη (!), έχοντας δύο σερί στο γήπεδό της, εκεί που έχει τέσσερις συνολικά σε πέντε αναμετρήσεις.

Είναι πάντα εντός πρώτης εξάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, στην 3η συγκεκριμένα, σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +5 από την έβδομη θέση και ταυτόχρονα βρίσκεται στο -2 από την πρώτη δυάδα που εξασφαλίζει απευθείας συμμετοχή στα ημιτελικά. Αλλά είναι σε απόσταση βολής από την σημερινή της αντίπαλο, στο +3 για την ακρίβεια.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία μέσου Κωνσταντόπουλου που έχει χτυπήσει σοβαρά και θα απουσιάσει για αρκετό καιρό, χτύπησαν και θα λείψουν και οι Τουρέ (ΕΠ), Κίτο (ΜΕ), Ντελιάνοφ (ΤΕ), Σμιθ (ΑΜ), ενώ ο Γιούριτς (ΕΠ) εξακολουθεί να νιώθει κάποιες ενοχλήσεις και να απουσιάζει. Αποκτήθηκε και μπήκε στην αποστολή ο Ισπανός αμυντικός μέσος Χουάντε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ κέρδισε με το εντυπωσιακό 1-4 εκτός έδρας τους Νιουκάστλ Τζετς, μπαίνοντας πολύ δυνατά στο παιχνίδι και σκοράροντας δύο γρήγορα γκολ με τους Γένγκι (5’), Μάουκ (11’), ενώ πριν λήξει το ημίχρονο πέτυχαν δύο γκολ ακόμη από τους Χαλοράν (40’), Γκούνγτγουιν (43’ πεν.). Και το μόνο που κατάφερε η αντίπαλος της στο δεύτερο ημίχρονο ήταν να μειώσει στο τελικό σκορ με τον Σταματελόπουλο στο 69ο λεπτό.

Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Εχει οκτώ σερί over 2,5.

*Εχει τρία συνεχόμενα G/G μαζί με over 2,5, 3/5 εντός στη σεζόν.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΙΔΝΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το Σίδνεϊ έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με την Περθ Γκλόρι, σε έναν αγώνα που θα μπορούσε να είχε κερδίσει, αλλά και να είχε χάσει. Δεν κατάφερε λοιπόν να πετύχει τρίτη συνεχόμενη νίκη, αλλά συμπλήρωσε τέσσερα σερί παιχνίδια χωρίς ήττα. Βέβαια μακριά από το γήπεδο του έχει δύο σερί ισοπαλίες και δεν κερδίζει εδώ και τρεις αγώνες.

Βρίσκεται στην έκτη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την διεκδίκηση του τίτλου, και παρόλο που είναι σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ομάδα που είναι πίσω της, δεν θα βγει εκτός πρώτης εξάδας ακόμη και σε περίπτωση ήττας, αφού η ομάδα πίσω της έπαιξε χθες (η Περθ Γκλόρι).

Τραυματίας παραμένει ο Πάβλεσιτς (ΤΕ) και πιο πρόσφατα χτύπησαν οι Ζούβελα (ΜΕ), Ζούλο (ΑΜ), Μπουχάγκιαρ (ΕΠ) που θα λείψουν επίσης και τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Γκραντ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Το Σίδνεϊ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Περθ Γκλόρι, αφού έχασε πολλές ευκαιρίες, όμως αντί να προηγηθεί, βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Φορναρόλι στο 43’. Αλλά συνέχισε να πιέζει και τελικά ισοφάρισε με τον Μπόμπο στο 63ο λεπτό, έχοντας ευκαιρίες ακόμη και για να κερδίσει.