11η αγωνιστική

*Η Άαλμποργκ επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σοντερίσκε.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΑΛΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από επτά αναμετρήσεις και με απολογισμό πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες, η Άαλμποργκ υπέστη και πάλι την ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρτί Σιφουέντες φιλοξενήθηκε από τη Μπρόντμπι, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε δίκαια, στο δεύτερο έδωσε χώρους στην αντίπαλό της και το “πλήρωσε” με ανατροπή.

Παρά την απώλεια αυτή, βρίσκεται στην τρίτη θέση της κατάταξης, με 18 βαθμούς, έξι μακριά από την πρωτοπόρο Μίντιλαντ. Επικράτησε στα τρία από τα τέσσερα φετινά εντός της. Δεν υπολογίζονται οι τραυματίες Λούκας Άντερσεν και Ρούφο, καθώς και ο τιμωρημένος Πέδρο Φερέιρα. Αμφίβολοι οι Λούκα Πριπ και Μίλαν Μάκαριτς, που αποχώρησαν τραυματίες στο ματς με τη Μπρόντμπι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Μπρόντμπι, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Πριπ στο 27ο λεπτό, για να δεχθεί την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο (49′, 76′).

Άαλμποργκ Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σοντερίσκε, μετά και τη νίκη επί της Μπρόντμπι (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίκαελ Μπόρις φιλοξενήθηκε από την Άαρχους, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Είχε αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο σε αντίθεση με την αντίπαλό της, ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Παραμένει έτσι στην 11η και προτελευταία θέση της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει μόλις οκτώ βαθμούς σε δέκα αγωνιστικές. Μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, έχοντας σκοράρει μόλις μια φορά. Παραμένει αμφίβολη η συμμετοχή του Ντουπλέξ Τσαμπά, μακροχρόνια η απουσία του Πάτρικ Μπάνγκορντ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Άαρχους, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 35ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Σοντερίσκε Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 8/10 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.