Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΟΣΙΓΙΕΚ

Αήττητη παραμένει εδώ και τρεις αγωνιστικές η Όσιγιεκ, η οποία μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζόραν Ζέκιτς φιλοξενήθηκε από την Σλάβεν Μπελούπο, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-3. Αν και βρέθκε πίσω στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, κατάφερα να φτάσει στην ισοφάριση με τον Εγιουπί στο 58ο λεπτό και να πάρει το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Στίγκλετς στο 66′. Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν να φέρουν και πάλι το παιχνίδι στα ίσια. Εν τέλει, ο Εγιουπί και πάλι, με γκολ στο 85′ ξαναέδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του χαρίζοντας της και τη νίκη. Αυτό ήταν και το τέταρτο φετινό της “διπλό” σε ισάριθμα παιχνίδια, ούσα και στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς, τρεις λιγότερους από τις δυο πρωτοπόρους, Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Ριέκα. Αγνοεί την εντός έδρας νίκη, όπου και μετράει μια ισοπαλία και μια ήττα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Σλάβεν Μπελούπο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΤΣΙΜΠΑΛΙΑ

Αγνοεί τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η Τσιμπάλια, η οποία μετά απο έξι αγωνιστικές, μετράει τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στάνκο Μίρσιτς φιλοξένησε την Ίστρα 1961, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 28ο λεπτό, με το τέρμα του Βίταϊτς. Ωστόσο, στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για την Τσιμπάλια, καθώς είχε προηγηθεί αυτή κόντρα στην Σπλιτ (2-2), εκτός έδρας. Παραμένει χαμηλά στη βαθμολογίας, διαθέτοντας παράλληλα και τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος, έχοντας δεχθεί 13 τέρματα. Μια ισοπαλία και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ίστρα 1961 για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.