*Φετινά ματς: Ορλάντο – Νέα Υόρκη Σίτι 1-1.

*Έρχονται από 9/10 μεταξύ τους G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στους Ρεντ Μπουλς.

Πρέπει να λέει «ευχαριστώ» για το εντός έδρας 0-0 κόντρα στους Ρεντ Μπουλς το Σάββατο. Οι Ρεντ Μπουλς ήταν η μοναδική ομάδα που απειλούσε στο πρώτο ημίχρονο, είχε καθαρές ευκαιρίες να σκοράρει. Πιο ισορροπημένο το ματς στο δεύτερο 45λεπτο, οι Ρεντ Μπουλς έχασαν μέτρα στο γήπεδο, αλλά είχαν καλύτερες στιγμές και έφτασαν πιο κοντά στο προβάδισμα. Δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το 1-1 με το Βανκούβερ, ερχόταν από εντός έδρας νίκη 2-0 επί του Μόντρεαλ, είχαν προηγηθεί τρεις σερί ήττες σ’ όλες τις διοργανώσεις, οι δύο για το πρωτάθλημα κόντρα σε Σινσινάτι (3-0) και Μινεσότα (0-2). Με 31 πόντους καταλαμβάνει την 12η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας.

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 15/21 Under 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 7/10 ΝG σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΡΛΑΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-3 επί του Κολόμπους. Το 0-1 στο 16’ με τον Γκρέσελ, το 1-1 έκανε ο Οχέδα στο 48’. Βρήκε δύο γκολ απ’ το 56’ μέχρι το 68’ το Κολόμπους (1-2), αλλά το Ορλάντο σκόραρε τρεις φορές απ’ το 73’ μέχρι το φινάλε με τους Τόρες και Ενρίκε (2) για το τελικό 4-3.

Πήρε τρομερή νίκη το Σάββατο στο εντός έδρας ματς με το Κολόμπους, έβγαλε χαρακτήρα. Το Κολόμπους ήταν η καλύτερη ομάδα του αγώνα, επιθετικά έβγαλε αρκετά χαρίσματα, σκόραρε τρεις φορές μέχρι το 68’ και προηγήθηκε 3-1, ωστόσο στο τελευταίο 15λεπτο τα… θαλάσσωσε ανασταλτικά, έκανε πολλά λάθη και τιμωρήθηκε για όλα. Το Ορλάντο έβγαλε χαρακτήρα και με τρία γκολ μέχρι το φινάλε έφτασε σε μεγάλη ανατροπή. Δεύτερη σερί νίκη μετά το εκτός έδρας 1-0 επί του Σινσινάτι, ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 1-1 με τη Σάρλοτ, είχαν προηγηθεί δύο σερί νίκες με Σεντ Λούις (2-1) και Σικάγο (1-3), τέσσερις αν υπολογίσουμε και το εκτός έδρας 1-2 επί της Ατλάντα τον Ιούλιο, μετρά ρεκόρ 7-2-1 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές. Με 50 πόντους το Ορλάντο είναι δεύτερο στην Ανατολή.