*Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έκανε εξαιρετικό Δεκέμβριο, πήγαινε απ’ το καλό στο καλύτερο, απομένει να φανεί αν θα καταφέρει να συνεχίσει στο ίδιο μοτίβο. Στην τελευταία του υποχρέωση επικράτησε 4-2 εκτός έδρας επί του Πανσερραϊκού, σκορ που διαμορφώθηκε με τρομερή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. Έχανε 2-1 στο ημίχρονο, ωστόσο σκόραρε τρεις φορές απ’ το 58’ μέχρι το 74’ και πήρε μια τρομερή νίκη. Ήταν η τρίτη νίκη στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές, ερχόταν απ’ το εντός έδρας 7-0 επί της Καβάλας, νωρίτερα έμεινε στο εντός έδρας 0-0 με τον Ολυμπιακό Β’ και επικράτησε 2-0 εκτός έδρας του Απόλλωνα Λάρισας.
Πλέον μετρά 12 πόντους και βρίσκεται στην 11η θέση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 4-2 επί του Πανσερραϊκού στις 29/12. Στο 22’ το 0-1 ο Μπαργκάν, ο Ζέρης ισοφάρισε στο 25’ και το 2-1 ήρθε στο 27’ απ’ τον Κανίς. Το 2-2 έκανε ο Εσουμά στο 58’, με αυτογκόλ του Γιανναράκη ήρθε το 2-3 στο 62’ , ενώ το τελικό 2-4 διαμορφώθηκε απ’ τον Φράγκο στο 74’.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 7/10 ΝG στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Μετράει 6/10 Under 2.5 στο πρωτάθλημα.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έκλεισε το 2021 με νίκη ο Ηρακλής, επικράτησε 1-0 της Βέροιας, ένα σπουδαίο αποτέλεσμα. Το ματς είχε ρυθμό και εκατέρωθεν ευκαιρίες, θα μπορούσε κάλλιστα να έχει πάει προς την ισοπαλία ή ακόμη και τη νίκη της Βέροιας, που όμως δεν είχε αποτελεσματικότητα. Το γκολ του Τομάς στο 67’ αποδείχτηκε αρκετό για τον Ηρακλή. Επιστροφή στις νίκες έπειτα από δύο αγωνιστικές, είχε την πρώτη ήττα της σεζόν 2-0 εκτός έδρας απ’ τον Πανσερραϊκό, νωρίτερα έμεινε στο εντός έδρας 0-0 με τον Ολυμπιακό Β’. Έχει ρεκόρ 2-6-1, με 12 πόντους είναι στο +2 απ’ την τελευταία τετράδα. Η αποστολή: Πανάγου, Γρηγοριάδης, Παλαβράκης, Σγουρής, Χρούσιελ, Πήλιος, Βιτίνιο, Τομάς, Ναπολιτάνο, Κάκκο, Μ. Παπαστεριανός, Πατράλης, Παπαδόπουλος, Μπαλικτσής, Μπαστακός, Κωστούλας, Ελευθεριάδης, Μασούρας, Καρτσαμπάς, Τότσκα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Βέροιας στις 29/12. Το γκολ ο Τομάς στο 67’.