Stoiximan: Σεντ Γκάλεν – ΑΕΚ με πλήθος αγορών

Ανανεώθηκε:
stoiximan logo

Η ΑΕΚ δοκιμάζεται στην έδρα της Σεντ Γκάλεν για τα προκριματικά του Europa League και η Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Σεντ Γκάλεν – ΑΕΚ στη Stoiximan

Η Σεντ Γκάλεν είναι μια ομάδα από την Ελβετία που είχε καλή παρουσία την περσινή σεζόν στο πρωτάθλημα. Το κακό για αυτήν, ήταν ότι στο μεταγραφικό παζάρι έχασε σημαντικούς ποδοσφαιριστές. Παρόλα αυτά, πήρε κιόλας παίκτες και τώρα πρέπει να… δέσει το γλυκό. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα, αφού κέρδισαν με 1-0 τη Σιόν. Σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο, λίγο πριν το τέλος του. Στο δεύτερο μέρος η Σιόν έμεινε και με δέκα παίκτες. Δεν τα πήγε τόσο καλά στα φιλικά η Σεντ Γκάλεν και σήμερα ρίχνεται στη μάχη της Ευρώπης ως αουτσάιντερ.

Η ΑΕΚ με τη σειρά της, χρειαζόταν πολύ τη νίκη στον αγώνα με τον Παναιτωλικό. Ήταν το πρώτο της παιχνίδι για το νέο πρωτάθλημα, μετά την ήττα στον τελικό κυπέλλου από τον Ολυμπιακό. Δυσκολεύτηκε η ομάδα του Καρέρα στο Αγρίνιο. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν απειλητική, αλλά στο δεύτερο μέρος βρήκε τις λύσεις με την είσοδο του Μάνταλου. Βοήθησε φυσικά και ο Τσιντώτας, που έπιασε πέναλτι. Το τελικό 0-2 έδωσε στην ΑΕΚ τρεις πόντους και την απαραίτητη ηρεμία, πριν από το σημερινό ευρωπαϊκό παιχνίδι. Είναι το φαβορί για την πρόκριση η «Ένωση».

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.