46η Αγωνιστική – Τελευταία

Πρώτος γύρος: Νιούπορτ Κάουντι – Μόρκαμ 1-1

ΜΟΡΚΑΜ

Αγωνίσθηκε χωρίς άγχος κόντρα στην Κέμπριτζ, με τη Μόρκαμ να φεύγει με τη νίκη από το Abbey Stadium, επικρατώντας με 2-1 της αντιπάλου της. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 9′ με τον Κόλινς, οι γηπεδούχοι ωστόσο ισορρόπησαν το παιχνίδι και στο 42′ έχασαν τεράστια ευκαιρία, με τον κίπερ Χάλστιντ να αποκρούει πέναλτι, κρατώντας το μηδέν. Άνοιξε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο και στο 87′ ο Κράνστον έκανε το 2-0 για τη Μόρκαμ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό 2-1. Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική νίκη για την ομάδα του Μπέντλεϊ, καθώς προηγήθηκε αυτή επί της Τσέλτεναμ (4-0), με τη Μόρκαμ να μετρά μια ήττα στις έξι τελευταίες αγωνιστικές. Έχει “κλειδώσει” την παραμονή στην κατηγορία και αγωνίζεται χωρίς άγχος στο σημερινό τελευταίο παιχνίδι για τη φετινή σεζόν. Τεστ ετοιμότητας θα περάσουν οι Γουίλντιγκ και Μάιλς, ενώ ο τεχνικός Μπέντλεϊ αναμένεται να προχωρήσει σε αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα, δίνοντας ευκαιρία σε παίκτες με λίγες συμμετοχές.

Προηγούμενο ματς: Με 1-2 επικράτησε της Κέμπριτζ η Μόρκαμ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten).

Το Μόρκαμ – Νιούπορτ Κάουντι παίζει στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΙΟΥΠΟΡΤ ΚΑΟΥΝΤΙ

Συνέχεια στις υψηλές πτήσεις για τη Νιούπορτ, που πήρε σπουδαία νίκη με 2-0 επί της Όλνταμ την προηγούμενη αγωνιστική. Επέβαλε από το ξεκίνημα το ρυθμό της, δυσκολεύτηκε ωστόσο να βρει κενούς χώρους στο πρώτο μέρος. “Ξεκλείδωσε” την άμυνα της αντιπάλου της στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ο’Μπράιαν στο 48′ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 79′ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0. Σπουδαία νίκη που συνδυάστηκε και από καλή εμφάνιση για την ομάδα του Φλιν, που διανύει την καλύτερη της περίοδο, συμπληρώνοντας αήττητη εννέα παιχνίδια (6-3-0), όπου συνολικά δέχθηκε μόλις δυο γκολ. Μετά και το νέο θετικό αποτέλεσμα σκαρφάλωσε στην 7η θέση και πλέον κρατάει στα χέρια της τη συμμετοχή στα πλέι οφ, κάτι που “κλειδώνει” αυτόματα με νίκη κόντρα στη Μόρκαμ. Σε περίπτωση ήττας δεν θέλει καλύτερο αποτέλεσμα της Έξετερ, αλλά και απώλεια βαθμών των Κόλτσεστερ, Καρλάιλ και Στίβενεϊτζ. Τεστ ετοιμότητας θα περάσουν οι Κένεντι και Λάνταμπι.

Προηγούμενο ματς: Με 2-0 επικράτησε της Όλνταμ η Νιούπορτ Κάουντι την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: N/G τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.