*18η αγωνιστική

*2/2 N/G τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Ρέξαμ, με δύο γκολ που δέχθηκε από τους Μάλιν (1’), Τόζερ (71’).

Η Τζίλιγχαμ έχασε πιο εύκολα απ’ ότι αναμενόταν με 2-0 εκτός έδρας από την Ρέξαμ, σε ένα μεγάλο παιχνίδι κορυφής. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί ήττα της, πάλι χωρίς να σκοράρει, με το πρόβλημα στον συγκεκριμένο τομέα να παραμένει, έχοντας πάντα τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Επίσης έχει γνωρίσει τρεις σερί ήττες στο γήπεδό της, εκεί που ήταν πολύ δυνατή στην αρχή της σεζόν.

Ακόμη ψάχνει την πρώτη του νίκη στον πάγκο της ο νέος της τεχνικός, Κλέμενς.

Συνεχώς χάνει θέσεις στο βαθμολογικό πίνακα, αν και παραμένει σε απόσταση βολής, στο -2 για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα που οδηγεί στα play off.

Τζίλιγχαμ Στατιστικά

*Πέντε σερί Ν/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*7/11 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΑΛΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Σάλφορντ έφερε 4-4 εντός έδρας στην παράταση με την Πιτέρμπορο, με την κανονική διάρκεια να λήγει 3-3, αλλά αποκλείστηκε στα πέναλτι! Προηγήθηκε με τον Τιλτ στο 4’ και ενώ όλα έδειχναν πως θα χάσει, αφού δέχθηκε τρία γκολ από τους Ράνταλ (16’), Μέισον Κλαρκ (18’), Κόλινς (45’), ισοφάρισε με τους Τιλτ (54’), Κόλινς (61’ αυτ.). Και στην παράταση σκόραρε πρώτη, με τον Μάλαν στο 104’, αλλά ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό από τον Κλαρκ Χάρις.

Η Σάλφορντ πλησίασε τελικά σε μία μεγάλη πρόκριση, αλλά την έχασε στα πέναλτι, μετά το συναρπαστικό 4-4 που έφερε εντός έδρας με την Πιτέρμπορο (3-3 η κανονική διάρκεια του αγώνα).

Αυτή ήταν η τέταρτη της ισοπαλία στους επτά τελευταίους αγώνες που έχει μόλις μία ήττα!

Βέβαια στο πρωτάθλημα για μία ακόμη χρονιά κυνηγάει από νωρίς, καθώς έχει στόχο την άνοδο και πλησιάζει σιγά – σιγά την πρώτη επτάδα, ούσα στο -6 από αυτήν.