*Πρώτος μεταξύ τους ημιτελικός των play off για την άνοδο. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Αν μετά και τη διεξαγωγή του δεύτερου ημιτελικού το συνολικό σκορ είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση και αν δεν αλλάξει κάτι, η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι.

*13/16 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΝΤΑΜΠΑΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Νταμπάρτον έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Πίτερχεντ, μειώνοντας απλά με τον Γουίλσον στο 48ο λεπτό και ενώ είχε δεχθεί δύο γκολ από τους Σανκς (7’), Τζόρντον Μπράουν (35’). Ο τελευταίος αποβλήθηκε στο 72ο λεπτό, αλλά δεν επηρέασε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Νταμπάρτον ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Πίτερχεντ, πρώτη της ήττα έπειτα από εφτά αγώνες, στους οποίους είχε τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Ειδικά στην έδρα της, συμπλήρωσε οκτώ σερί παιχνίδια χωρίς ήττα, με ίδιο αριθμό νικών και ισοπαλιών.

Η τελευταία ήττα, σε συνδυασμό με τη νίκη της Σπάρτανς, την έφερε στην τέταρτη θέση, τελευταία που οδηγεί στα play off για την άνοδο και απέναντι στην ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας που συμμετέχει σε αυτά.

Νταμπάρτον Στατιστικά

*5/7 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*5/7 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΣΤΕΡΛΙΝΓΚ ΑΛΜΠΙΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Στέρλιμγκ Άλμπιον έφερε 1-1 εντός έδρας με την Αννάν, ισοφαρίζοντας με τον ΜακΠέικ στο 37’ το γκολ που δέθηκε από τον Λούισεντ μόλις στο τέταρτο λεπτό.

Η Στέρλινγκ Άλμπιον χρειαζόταν μία νίκη για να μην εμπλακεί στη διαδικασία των play off και να μείνει στη Λιγκ 1, αλλά δεν την πήρε, μένοντας στο 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Αννάν.

Τώρα θα έχει μία δεύτερη ευκαιρία να τα καταφέρει, αντιμετωπίζοντας αντίπαλο μικρότερης κατηγορίας. Το θετικό γι’ αυτήν είναι πώς μπορεί εδώ και με δύο ισοπαλίες, αν είναι καλή στα πέναλτι! Και αυτό καθώς έχει οκτώ ήττες στους 16 τελευταίους αγώνες και μόλις τρεις νίκες, οι δύο επί του υποβιβασμένου Εδιμβούργου!

Η μία εξ αυτών ήταν στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της εκτός, έπειτα από εφτά αγώνες στους οποίους είχε γνωρίσει πέντε ήττες!