*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Παρί – Τρουά 2-2

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΤΡΟΥΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Οσέρ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 50′, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 70′.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Τρουά, μετά και το εντός 2-3 από τη Ροντέ. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Νταβίντ Γκιόν φιλοξενήθηκε από την Οσέρ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Δεν κατάφερε να δείξει ιδιαίτερα ανταγωνιστική και παρότι άντεξε στην πίεση για ένα ημίχρονο, στην πορεία δέχθηκε δίκαια δυο γκολ.

Αποτέλεσμα που σε συνδυασμό με τη νίκη της Ανεσί, την έφερε εντός της επικίνδυνης ζώνης, μένοντας στο -1 ωστόσο από την παραμονή, οπότε και ψάχνει άμεση αντίδραση. Επικράτησε στα 4/6 τελευταία εντός της (4-0-2), αν και ηττήθηκε στο πιο πρόσφατο εξ αυτών.

Τρουά Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Γκρενόμπλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 25ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Τζαμπάρι (61′) και Νταμπιλά (76′).

Συνέχεια στο αήττητο σερί της έδωσε η Παρί, το οποίο και διεύρυνε στα εννέα παιχνίδια (3-6-0). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Ζιλί υποδέχθηκε τη Γκρενόμπλ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Είχε την επιθετική πρωτοβουλία σε όλη τη διάρκεια, όμως το πρώτο ημίχρονο τη βρήκε πίσω και στη μοναδική φάση που δέχθηκε. Πιο απαιτητική στο δεύτερο μέρος, έφτασε στην ανατροπή, χωρίς να αφήσει περιθώρια στην αντίπαλο.

Επέστρεψε έτσι στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά και το εκτός 1-1 με τη Μπορντό, οπότε και βρίσκεται στην έκτη θέση, μόλις στο -1 από τη ζώνη των πλέι οφ ανόδου στα “μεγάλα σαλόνια”. Παρέμεινε αλώβητη στις έντεκα τελευταίες εξόδους της (5-6-0).