*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Τσέλτεναμ-Στίβενεϊτζ 0-3.

ΣΤΙΒΕΝΕΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Όξφορντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ του Λονγκ στο 32’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπράναγκαν με πέναλτι στο 59’.

Ισόπαλο αποτέλεσμα χωρίς να πείσει με την εικόνα της. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που είχε στο ματς, κατάφερε παρ’ όλα αυτά να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με τη μοναδική που απείλησε την αντίπαλη εστία. Στην επανάληψη η πίεση ήταν ασφυκτική και εν τέλη υπέκυψε με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Ακόμη ένα δύσκολο ματς είναι προ των πυλών, αφού μετά από τις Τσάρλτον (0-0), Έξετερ (1-0), Μπάρνσλεϊ (2-1), Μπέρτον (1-2) και Όξφορντ (1-1), έρχεται ακόμα μία ομάδα η οποία «καίγεται» για βαθμούς. Δεν είναι σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία έντεκα παιχνίδια της (1-6-4) και έχει μείνει εκτός διεκδίκησης των πλέι-οφ εδώ και αρκετές αγωνιστικές. Η σεζόν είναι σαφώς επιτυχημένη, αφού παρέμεινε στην κατηγορία με άνεση, ενώ λίγο έλλειψε να βρεθεί και στα πλέι-οφ.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πιτέρμπορο, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Νούταλ στο 11’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Τέιλορ στο 21’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Τσέλτεναμ. Μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει από νωρίς κεφάλι στο σκορ, ενώ λίγο αργότερα διπλασίασε τα τέρματά της. Στη συνέχεια κράτησε τους φιλοξενούμενους μακριά από την εστία της, διατηρώντας το υπέρ της σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα.

Δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα εκτός από τη νίκη σήμερα, καθώς αν δεν τα καταφέρει, θα υποβιβαστεί στη Β’ Αγγλίας. Παρ’ όλα αυτά ακόμα και με νικηφόρο αποτέλεσμα, θα χρειαστεί συνδυασμό αποτελεσμάτων είτε από το ματς της Μπέρτον, είτε από το ματς της Κέμπριτζ, προκειμένου να βρεθεί εκτός της ζώνης του υποβιβασμού.