*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λέιτον Όριεντ-Σριούσμπερι 1-0.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ουντό στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντόμπσον στο 46’.

Θετικά στοιχεία άφησε, όμως έμεινε στην ισοπαλία. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, προηγήθηκε σχετικά νωρίς, όμως στην επανάληψη μπήκε νωθρά, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, φέρνοντας άμεσα στο παιχνίδι στα ίσα.

Την επιστροφή της στις νίκες ψάχνει εδώ και καιρό, όμως η εικόνα της δεν είναι πειστική στα περισσότερα παιχνίδια της, με αποτέλεσμα να μετράει έξι ματς χωρίς νίκη. Μαχητική στα τελευταία της ματς, βρήκε ξανά την επαφή της με τα αντίπαλα δίχτυα, όμως και πάλι δεν της ήταν αρκετό, αφού αμυντικά είναι επιρρεπής και δείχνει να μην μπορεί να βελτιώσει την κατάστασή της.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΕΙΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Φλίτγουντ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Σίμονς στο 90+3’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της και γνώρισε την ήττα. Είχε ευκαιρίες, όμως δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Η άμυνά της πιέστηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι σκόραραν εν τέλη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αντίδραση ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών θέλει να βγάλει, ολοκληρώνοντας μια εξαιρετική χρονιά με θετικό αποτέλεσμα. Μπορεί να μην βρίσκεται σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, όμως έχει αποδείξει πως είναι δυνατή επιθετικά και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των γηπεδούχων, όμως είναι παράλληλα ασταθής αμυντικά, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.