*20η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Σούπερ Νόβα – Αούντα 0-0, Αούντα – Σούπερ Νόβα 4-1

*NG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΥΠΕΡ ΝΟΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Λιεπάγια. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά από Κράρκλινς (87′) και Μανκέντα (88′). Οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε πέναλτι του Τρόιτσκις στο 22′.

Άδικη μπορεί να χαρακτηριστεί η ήττα που γνώρισε η Σούπερ Νόβα στην έδρα της Λιεπάγια (2-0) μεσοβδόμαδα. Κι αυτό γιατί άξιζε τουλάχιστον ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, καθώς είχε δοκάρι στο 19′ και χαμένο πέναλτι τρία λεπτά αργότερα. Παραδόθηκε αγωνιστικά στο δεύτερο, δέχτηκε πίεση και, τελικά, δύο γκολ σε ένα λεπτό στα τελευταία λεπτά.

Παραμένοντας στους πέντε βαθμούς μετά από 19 αναμετρήσεις η Σούπερ Νόβα δεν λέει να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση, απολογισμός που την διατηρεί ως το απόλυτο φαβορί για υποβιβασμό. Στις εννέα συνολικά εντός έδρας αγωνιστικές έχει απολογισμό 0-2-7 (3-20 τα γκολ).

ΣΟΥΠΕΡ ΝΟΒΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΑΟΥΝΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-0) της Μέτα Λου. Σκόραραν οι Κραπούκιν (45′ πεν.) και Ουλιμπάσεβς (88′).

Τρίτη νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές για την Αούντα στην έδρα της Μέτα Λου (2-0) μεσοβδόμαδα, αποτέλεσμα που της επέτρεψε να φτάσει τους 27 βαθμούς. Τα στατιστικά λένε την απόλυτη αλήθεια: Δημιούργησε συνολικά 13 ευκαιρίες (επτά στην εστία), την ώρα που η αντίπαλός της κατέγραψε μόλις δύο (καμία στην εστία).

Η Αούντα έχει την παράδοση σύμμαχο ενόψει της αναμέτρησης με την Σούπερ Νόβα: Σημείωσε τρεις νίκες και μία ισοπαλία στις τέσσερις τελευταίες μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, κρατώντας το μηδέν στις τρεις. Παράλληλα σημείωσε συνολικά έντεκα γκολ.