*2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Λιγκ Τρόφι. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί διαδικασία πέναλτι, με όποια ομάδα την κερδίζει να παίρνει έναν βαθμό επιπλέον.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΙΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ντονκάστερ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Γουόκελινγκ στο 60’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Σουίντον απέναντι στη Ντονκάστερ. Πρώτο ημίχρονο χωρίς ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, είχε παρ’ όλα αυτά την κατοχή της μπάλας, αλλά το σκορ δεν άλλαξε. Στο δεύτερο είχαν ευκαιρίες εκατέρωθεν, όμως αποδείχθηκε αποτελεσματικότερη, πετυχαίνοντας το γκολ με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού.

Ανεβασμένη το τελευταίο διάστημα η Σουίντον, προέρχεται από διαδοχικές νίκες, όμως δεν έδειξε ιδιαίτερα καλό πρόσωπο την 1η αγωνιστική, γι’ αυτό και αναμένεται να δυσκολευτεί αρκετά και σήμερα απέναντι σε μια ακόμα πιο δυνατή αντίπαλο. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, όμως αποδεδειγμένα δυσκολεύεται αρκετά, καθώς δέχεται εύκολα γκολ, τα οποία της έχουν κοστίσει σημαντικούς βαθμούς.

Σουίντον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΛΙΜΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πόρτσμουθ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κορόμα στο 41’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Ράγκετ στο 74’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ένις στο 79’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χάκετ-Φέρτσαϊλντ στο 90+4’, αφού οι φιλοξενούμενοι έμειναν και με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Γκάλογουεϊ στο 90+3’.

Ένα τεράστιο τρίποντο έχασε μέσα από τα χέρια της η Πλίμουθ. Δεν μπήκε καθόλου καλά στο ματς και το πλήρωσε αυτό λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, μένοντας πίσω στο σκορ. Στην επανάληψη ανέβασε τις γραμμές της και κατάφερε όχι μόνο να φέρει το ματς στα ίσα, αλλά και να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ πολύ γρήγορα. Παρ’ όλα αυτά έμεινε με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις και αυτό έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να φέρουν το ματς στα ίσα λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Σίγουρα ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής, παρά το γεγονός ότι το γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις ήταν «μαχαιριά» για εκείνη. Παρ’ όλα αυτά σήμερα έχει μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί με το ένα πόδι στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, έχοντας απέναντί της μια ομάδα που κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι εντός έδρας. Έχει δύσκολο ματς πρωταθλήματος την Κυριακή και ακόμα δεν γνωρίζει αν θα υπάρξει αναβολή λόγω των εθνικών ομάδων ώστε να μην κάνει αρκετές αλλαγές στο σημερινό ματς, όμως ακόμα και με αυτές παραμένει ένα καλύτερο σύνολο από την αντίπαλό της.