*41η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Νοτς Κάουντι – Σουίντον 3-1

*Τέσσερις σερί νίκες εντός έδρας η Σουίντον στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έχασε 1-2 εντός έδρας από την Ντονκάστερ με δύο γρήγορα γκολ που δέχθηκε από τους Μπιάμου (10’), Αντελακούν (26’). Στο δεύτερο ημίχρονο μείωσε ο Γκλάτζελ μόλις στο 46ο λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Ακόμη μία ήττα για την Σουίντον, η οποία έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Ντονκάστερ, τρίτη συνεχόμενη, ενώ έφτασε τα τέσσερα σερί παιχνίδια χωρίς νίκη.

Αλλά και ειδικά στο γήπεδό της, έχει δύο σερί ήττες, τρεις στους πέντε τελευταίους αγώνες, στους οποίους έχει πετύχει μόνο μία νίκη. Γενικότερα έχει μόνο τρεις νίκες και 11 ήττες στις 19 τελευταίες αγωνιστικές.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 20η θέση του, αλλά διατηρεί πλέον μία σημαντική απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Σουίντον Στατιστικά

*15/23 over 2,5 εντός έδρας

*15/23 G/G εντός έδρας

*13/16 G/G και over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Νοτς Κάουντι έχασε 1-2 εντός έδρας από την Σάλφορντ, παρόλο που ισοφάρισε με τον Κρόουλι στο 53’, έχοντας βρεθεί να χάνει με γκολ του ΜακΆλενι στο 31’ ενώ ηττήθηκε από τέρμα του ίδιου παίκτης στο 87’.

Η Νοτς Κάουντι δεν τα κατάφερε ούτε με την Σάλφορντ εντός έδρας, χάνοντας με 1-2. Αυτή ήταν η έκτη της ήττα στους οκτώ τελευταίους αγώνες όπου έχει κερδίσει μόνο έναν εξ αυτών.

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει μείνει μόλις στις δύο νίκες, έχοντας εννιά ήττες στους 13 τελευταίους αγώνες της εκεί.

Όλα αυτά μετά την υποχρεωτική αλλαγή στην τεχνική ηγεσία, επειδή ο παλιός δελεάστηκε από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Έχει υποχωρήσει αισθητά στο βαθμολογικό πίνακα, είναι πλέον στην 14η θέση του, στο -8 από την πρώτη επτάδα, έχοντας τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος.