*Διεθνές φιλικό.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

Τα προγνωστικά στοιχήματος του Σαββάτου!

ΣΟΥΗΔΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πρόβα τζενεράλε για την εναρκτήρια αναμέτρηση με αντίπαλο την Ισπανία στο “Olímpico de Sevilla” (14/6), στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου του Euro 2020, θα αποτελέσει το αποψινό φιλικό για την Σουηδία. Το ομοσπονδιακό συγκρότημα του Άντερσον προέρχεται από την επικράτηση επί της Φινλανδίας στην “Friends Arena” πριν από λίγες μέρες. Είχε τον πρώτο λόγο από το ξεκίνημα, δεν δέχτηκε ιδιαίτερη πίεση στο πρώτο ημίχρονο.

Πιο κινητικοί παρουσιάστηκαν οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να αποφύγουν την ήττα. “Θεωρώ πως είχαμε τον έλεγχο από το ξεκίνημα μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, στα τελευταία 15 λεπτά ρίξαμε ταχύτητα. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Σουηδίας.

Εθνική Σουηδίας ρόστερ

Τερματοφύλακες: Όλσεν (Έβερτον), Τζόνσον (Κοπεγχάγη), Νόρντφελντ (Γκεντσλερμπιρλίγκι) – Αμυντικοί: Λούστιγκ (ΑΪΚ), Λίντελοφ (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ), Γκράνκβιστ (Χέλσινγκμποργκ), Μπένγκστον (Βέιλε), Ογκουστίνσον (Βέρντερ Βρέμης), Χελάντερ (Ρέιντζερς), Κραφτ (Νιούκαστλ), Γιάνσον (Μπρέντφορντ), Ντάνιελσον (Ντάλιαν) – Μέσοι: Λάρσον (ΑΪΚ), Έκνταλ (Σαμπντόρια), Φόρσμπεργκ (Λειψία), Σβένσον (Γκουανγκτζού), Σέμα (Γουότφορντ), Κλάεσον (Κράσνονταρ), Σβάνμπεργκ (Μπολόνια), Όλσον (Κράσνονταρ), Κουλουσέφσκι (Γιουβέντους), Καγιούστε (Μίντιλαντ) – Επιθετικοί: Μπεργκ (Κράσνονταρ), Λάρσον (Σπαρτάκ Μόσχας), Ισάκ (Σοσιεδάδ), Κουάισον (Μάιντς).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Φινλανδίας. Τα γκολ σημείωσαν οι Κουάισον (22′) και Λάρσον (58′ πεν.).

ΣΟΥΗΔΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΑΡΜΕΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη σε εννέα αναμετρήσεις (6-3-0) παραμένει η Αρμενία! Το νικηφόρο σερί της σταμάτησε στις πέντε, καθώς πριν από τέσσερις μέρες αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με την Κροατία στη Βέλικα Γκόριτσα σε μεταξύ τους φιλική μάχη. Αν και ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα αυτής, οι γηπεδούχοι τα βρήκαν σκούρα κόντρα στους άκρως ανταγωνιστικούς Αρμένιους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομοσπονδιακοί τεχνικοί προχώρησαν σε αρκετές αλλαγές, επιτρέποντας στον Ανγκούλο να βρει το γκολ της ισοφάρισης για τους φιλοξενούμενους. Δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες είναι ο απολογισμός της Αρμενίας σε τέσσερις εκτός έδρας αναμετρήσεις: Σκόραρε σε όλες και κράτησε το μηδέν μόλις σε μία.

Εθνική Αρμενίας ρόστερ

Τερματοφύλακες: Γιουρτσένκο (Αλασκέρτ), Μελικσετιάν (Γκαντζασάρ), Νερσεσιάν (ΒΚΜΑ Γερεβάν) – Αμυντικοί: Χαρογιάν (Κάντιθ), Κ. Χοβχανισιάν (Καϊράτ), Τ. Βοσκανιάν (Αλασκέρτ), Κάλισιρ (Σίλκεμποργκ), Μονρόι (Νόα), Χατσουμιάν (Αραράτ), Τερτεριάν (Αραράτ) – Μέσοι: Μπαρσεγκιάν (Αστάνα), Α. Γκριγκοριάν (Αλασκέρτ), Μπαμπαγιάν (Ρίγα), Μουραντιάν (Αραράτ), Μπαϊραμιάν (Ροστόφ), Μπιτσαχτσιάν (Ζίλινα), Ανγκούλο (Αραράτ), Σαγκογιάν (ΒΚΜΑ Γερεβάν), Σπερτσιάν (Κράσνονταρ) – Επιθετικοί: Ανταμιάν (Χόφενχαϊμ), Μιρανιάν (Ουράρτου), Μελκονιάν (Ουράρτου).

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με Κροατία. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Πέρισιτς στο 24′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ανγκούλο στο 72′.