*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπαρνέτ – Σόλιχαλ Μουρς 1-1

*11/12 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έχασε 0-3 εντός έδρας από την Σάουθεντ, με τον Κόκερ να της βάζει δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, στο 22’ και στο 37’, πριν δεχθεί και τρίτο τέρμα από τον Κάρντγουελ στο 66ο λεπτό.

Δεδομένου πως είναι από τις ομάδες που έχει παίξει όλα τα παιχνίδια της, η ήττα της Σόλιχαλ Μουρς με 0-3 εντός έδρας από την Σάουθεντ, ίσως αποδειχθεί καθοριστική για τη συμμετοχή της στα play off για την άνοδο.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από έξι αγώνες, στους οποίους είχε και τέσσερις ισοπαλίες, αλλά γενικώς στο γήπεδό της “χωλαίνει” τώρα τελευταία. Εκεί έχει τρεις ήττες και δύο νίκες στα πέντε πιο πρόσφατα, εναλλάξ. Πάντως αν συνεχιστεί αυτό, είναι η σειρά της νίκης απόψε.

Έπεσε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, παραμένει στο -4 από την τρίτη θέση, που οδηγεί απευθείας στα ημιτελικά των play off ανόδου. Αλλά πλησίασε και στο +4 την όγδοη που δεν οδηγεί πουθενά!

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*9/12 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Πέντε σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ κέρδισε 6-0 εντός έδρας την Ντόρκινγκ, όσο εύκολα δείχνει το τελικό σκορ. Σκόραρε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Καμπάμπα (10’ πεν.), Ο’ Ντόνκορ (21’), Στεντ (31’, 38’), ενώ τα άλλα δύο ήρθαν στο δεύτερο μισό του αγώνα από τους Γκόρμαν (80’), Μπραντ (91’).

Η Μπαρνέτ ήταν εντυπωσιακή στον αγώνα με την Ντόρκινγκ, κερδίζοντας την με 6-0 εντός έδρας.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, αλλά μακριά από την έδρα της έχει δύο συνεχόμενες ήττες, τρεις στα τέσσερα πιο πρόσφατα εκτός.

Βρίσκεται στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με στόχο της να παραμείνει εκεί, ώστε να μην συμμετάσχει και στην πρώτη φάση των play off, κάτι που δείχνει πλέον πολύ εφικτό. Αυτή τη στιγμή είναι στο +8 από την τέταρτη θέση.