*Στην κανονική περίοδο: Λος Άντζελες – Σιάτλ 1-0, Σιάτλ – Λος Άντζελες 0-0.

*Νοκ-άουτ παιχνίδι για τα ημιτελικά των πλέι-οφ. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Ντάλας. Τογ κολ ο Ρούσνακ στο 36’.

Δεν άφησε περιθώρια στο Ντάλας το Σιάτλ στο τρίτο μεταξύ τους παιχνίδι, το τελικό 1-0 δε λέει όλη την αλήθεια. Καταφανώς ανώτερο το Σιάτλ, σκόραρε στο 36’ και είχε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει περισσότερες φορές, θα μπορούσε να κερδίσει με ευρύτερο σκορ, στο φινάλε αγχώθηκε. Πήρε δεύτερη εντός έδρας νίκη επί του Ντάλας και προκρίθηκε στα ημιτελικά, θέλει να προστατέψει την έδρα του κόντρα στο ποιοτικό Λος Άντζελες. Μετρά ρεκόρ 3-2-0 στα τελευταία πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος στο γήπεδο του. Δεν αναφέρθηκαν απουσίες.

ΣΙΑΤΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 18/28 Under 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 7/12 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Βανκούβερ. Το γκολ ο Μπουανζά στο 24’ με πέναλτι.

Ζορίστηκε πάρα πολύ στο εκτός έδρας ματς με το Βανκούβερ, αλλά στο φινάλε πήρε αυτό που χρειαζόταν. Έκανε καλό πρώτο ημίχρονο, σκόραρε με πέναλτι στο 24’, είχε ευκαιρίες για δεύτερο γκολ. Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό άλλαξε, το Βανκούβερ πίεσε πάρα πολύ, κέρδισε μέτρα και έφερε σε δύσκολη θέση το Λος Άντζελες, που στάθηκε τυχερό σε αρκετές περιπτώσεις. Το 0-1 έμεινε μέχρι το φινάλε και η πρόκριση ήρθε, έστω και δύσκολα. Στο πρώτο ματς είχε επικρατήσει εντός έδρας 5-2. Είναι αήττητο στα τελευταία πέντε ματς (4-1-0), σειρά αγώνων που σκόραρε συνολικά 16 γκολ! Δεν είναι αξιόπιστο εκτός έδρας, μετρά ρεκόρ 2-3-1 στις τελευταίες έξι εξόδους. Χωρίς απουσίες.