*Φάση των «16» του Κυπέλλου Σκωτίας. Μονή αναμέτρηση, στην πιθανότητα ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΕΝΤ ΜΙΡΕΝ (ΠΡΕΜΙΕΡΣΙΠ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νταντί, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μαντρόν στο 73’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Ολουσάνγια στο 90+1’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Σεντ Μίρεν. Επέβαλλε το ρυθμό της, πίεσε έντονα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε στην επανάληψη να «καθαρίσει» το τρίποντο πετυχαίνοντας δύο γκολ. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν εντελώς άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει ένα εκ των φαβορί της διοργάνωσης. Έχει παρ’ όλα αυτά το πλεονέκτημα έδρας και αφήσει άκρως θετικές εντυπώσεις μπροστά στο κοινό της. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τους κενούς χώρους που σίγουρα θα βρει κατά τη διάρκεια του ματς ώστε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, όμως θα πρέπει να δείξει παράλληλα μεγαλύτερη σταθερότητα στα μετόπισθεν, αφού είναι δεδομένο πως θα πιεστεί έντονα.

Σεντ Μίρεν Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΛΤΙΚ (ΠΡΕΜΙΕΡΣΙΠ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Χιμπέρνιαν με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Άιντα με πέναλτι στο 10’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λεβίτ στο 60’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άιντα με πέναλτι στο 90+2’.

Το τρίποντο στο τέλος κατάφερε να αποσπάσει η Σέλτικ κόντρα στη μαχητική Χιμπέρνιαν. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς με πέναλτι, όμως με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα δέχθηκε την ισοφάριση. Στις καθυστερήσεις η λύση ήρθε και πάλι από την άσπρη βούλα, ευστοχώντας για δεύτερη φορά σε εκτέλεση πέναλτι.

Διατηρεί το αήττητό σερί της, όμως τελευταία δείχνει να δυσκολεύεται αρκετά τόσο επιθετικά, όσο και αμυντικά. Συνεχίζει να βρίσκει μεν δίχτυα σε όλες τις αναμετρήσεις της, παρ’ όλα αυτά πέτυχε μόλις 2 γκολ σε κανονική ροή αγώνα στις τρεις πρόσφατες. Αμυντικά είναι επιρρεπής, καθώς παραμελεί συχνά τα καθήκοντά της, με αποτέλεσμα αυτό να γίνεται εκμεταλλεύσιμο από τις αντίπαλες ομάδες.