*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σουόνσι-Σάντερλαντ 0-0.

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπέρμιγχαμ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κλαρκ στο 22’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τζέιμς στο 60’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μιγιόσι στο 80’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Προηγήθηκε μεν στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεσή τους, στην οποία υπέκυψε αρκετά εύκολα, δεχόμενη την ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να επιστρέψει άμεσα στις νίκες, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Σουόνσι. Δεν πείθει σε γενικές γραμμές με τις εμφανίσεις της αυτή την περίοδο, έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, ενώ ακόμα και που βρίσκει δίχτυα, δεν της είναι συχνά αρκετό ώστε να αποσπάσει όσα επιθυμητά αποτελέσματα ιδανικά θα ήθελε. Έχει απομακρυνθεί από την εξάδα μετά τα αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος, στο -7 από την 6η Χαλ και αν δεν αλλάξει κάτι σύντομα στην εικόνα της τότε δύσκολα θα βρεθεί σε αυτή.

Σάντερλαντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ίπσουιτς με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπρόαντχεντ στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γέιτς στο 31’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τσάπλιν στο 35’.

Πάλεψε η Σουόνσι, αλλά δεν μπόρεσε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Ίπσουιτς. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ, όμως λίγο αργότερα βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει. Λίγο αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ, το οποίο και διατήρησαν ως το τελευταίο σφύριγμα.

Από τα αρνητικά αποτελέσματα θέλει να ξεφύγει, καθώς δεν πείθει με την εικόνα της αυτή την περίοδο. Μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία οκτώ παιχνίδια της (1-1-6), με 4 γκολ υπέρ και 18 κατά. Μαχητική στις εξόδους της, βρίσκει σχεδόν μόνιμα δίχτυα, όμως δεν της είναι συχνά αρκετό ώστε να αποσπάσει παραπάνω θετικά αποτελέσματα. Χαμηλά πλέον στο βαθμολογικό πίνακα, στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη και είναι βέβαιο πως αν δεν αλλάξει άμεσα η κατάστασή της, θα κινδυνεύσει.