11η αγωνιστική

*Αήττητη η Γιοκοχάμα Μαρίνος στα εννέα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Τόσου, μετρώντας πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο Λιγκ Καπ: Τόσου – Γιοκοχάμα Μαρίνος 0-2

ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Κιότο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 21ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο με τους Όνο (22′), Ιχίμι (αυτ. 32′) και Χόντα (41′), δεχόμενη απλά τη μείωση στο φινάλε, με πέναλτι. Με δέκα παίκτες έπαιζαν οι γηπεδούχοι από το 51ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Τόσου, μετά από δυο αναμετρήσεις, στις οποίες και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Καβάι φιλοξενήθηκε από την Κιότο, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό, μετά και το τελικό 2-3. Μπορεί να είχε πολύ λιγότερες τελικές από την αντίπαλο της και να βρέθηκε πρώτη πίσω στο σκορ, ωστόσο εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της με τον καλύτερο τρόπο και έκανε την ανατροπή πριν το ημίχρονο. Πιο χαλαρή μετά την ανάπαυλα, απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα, πριν δεχθεί τη μείωση στο φινάλε. Παρά τη νίκη της αυτή, έφτασε τους έντεκα βαθμούς και παραμένει χαμηλά στην κατάταξη.

Τόσου Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Ναγκόγια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 41ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 72′ με τον Κίντα.

Αήττητη για τέταρτο σερί παιχνίδι παρέμεινε στο πρωτάθλημα η Γιοκοχάμα Μαρίνος. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέβιν Μούσκατ υποδέχθηκε τη Ναγκόγια, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ σε ένα πρώτο ημίχρονο που ήταν κατώτερη των προσδοκιών. Βρήκε ωστόσο χώρους στην πορεία και κατάφερε να σώσει έστω το βαθμό. Κάπως έτσι, έφτασε και τους 18 βαθμούς, που τη φέρνουν στην τέταρτη θέση της κατάταξης, στο -4 από την κορυφή. Εκτός παραμένει ο Ριούτα Κοΐκε.