* Έχουν αγωνιστεί μεταξύ τους μόλις μία φορά, αυτή στον πρώτο γύρο.

Δείτε τα Προγνωστικά Λευκορωσίας

ΡΟΥΧ ΜΠΡΕΣΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ομάδα που καιρό τώρα παίζει χωρίς σκοπιμότητα και τα αποτελέσματά της το αποδεικνύουν περίτρανα. Μεγάλες – και σε έκταση – νίκες διαδέχονται ή ακολουθούν σοκαριστικές ήττες. Όσο και αν η τελευταία από την Μπάτε μπορεί να χαρακτηριστεί φυσιολογική, η συνολική εικόνα παράδοσης που έδειξε δεν ικανοποίησε κανέναν.

Η πρόκληση στην σημερινή αναμέτρηση είναι να γυρίσει διακόπτη και να το κρατήσει στη συνέχεια. Φαντάζει δύσκολο απέναντι σε μια σκληροτράχηλη ομάδα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Εντός έδρας ήττα με 0-3 από την ΜΠΑΤΕ. Δεν αντιστάθηκε καθόλου, το τελικό σκορ είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο.

ΡΟΥΧ ΜΠΡΕΣΤ Στατιστικά

* Τέσσερα ματς μακριά από τις ισοπαλίες. (δες το στην bet365)

* Στις τρεις εντός έδρας νίκες που έχει, δεν έχει δεχτεί γκολ.

ΣΛΑΒΙΑ ΜΟΖΙΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έκανε την έκπληξη «κλέβοντας» τον βαθμό στην έδρα της Μπάτε Μπορίσοβ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ, αλλά αυτό δεν την απογοήτευσε. Βγήκε μπροστά, δημιούργησε φάσεις και πέντε λεπτά αργότερα πέτυχε, με πέναλτι, το 1-1. Σε ένα νευρικό και δυνατό παιχνίδι με οκτώ κίτρινες κάρτες, απέδειξε ότι και μπορεί και της αρέσουν τα δύσκολα.

Στην έδρα της Μπρέστ αναμένεται να έχει την  ίδια προσέγγιση στον αγώνα. Αν και το κίνητρο δεν είναι προφανώς το ίδιο, μπορεί να κάνει τη ζημία.

Προηγούμενο παιχνίδι: Έκανε την έκπληξη και πήρε ισοπαλία στην έδρα της ΜΠΑΤΕ με 1-1. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 74′, ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα με πέναλτι του Τσούκλι που είχε μπει σαν αλλαγή έξι λεπτά νωρίτερα.