*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χιμπέρνιαν-Ρος Κάουντι 2-2.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Χιμπέρνιαν-Ρος Κάουντι 2-0.

ΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Χιμπέρνιαν, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μαολίντα στο 59’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Λεβίτ στο 86’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Ρος Κάουντι. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε στο ματς, απείλησε με ακόμα λιγότερες και δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Από την άλλη πιέστηκε έντονα από τους γηπεδούχους, υποκύπτοντας με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, καθώς και στα τελευταία λεπτά του ματς.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, προκειμένου να πάρει τη «ρεβάνς» για την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής. Αυτή τη φορά έχει το πλεονέκτημα έδρας, θέλει και πρέπει να το εκμεταλλευτεί ώστε να πάρει το τρίποντο, το οποίο θα της αυξήσει σημαντικά τις πιθανότητες για παραμονή. Δεν είναι σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, παρ’ όλα αυτά σκόραρε στις περισσότερες αναμετρήσεις της, όμως τα πολλά αμυντικά προβλήματα που έχει από την αρχή της χρονιάς δεν λένε να την αφήσουν σε ησυχία, με αποτέλεσμα αυτό να της κοστίζει αρκετά.

Ρος Κάουντι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ρέιντζερς, στα πλαίσια της φάσης των «8» του κυπέλλου Σκωτίας. Το 0-1 ο Λούνστραμ στο 23’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Σοάρες στο 83’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε την αντίπαλη εστία, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Αμυντικά υπέκυψε από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη έμεινε με εννέα παίκτες, κάτι που έκανε πολύ πιο εύκολο το έργο των φιλοξενούμενων, οι οποίοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Την απόλυτη προσοχή της στο πρωτάθλημα στρέφει πλέον και στο να διατηρήσει την παρουσία της εντός εξάδας, προκειμένου να πάρει το «εισιτήριο» για τα πλέι-οφ. Αντιμετώπισε προ ολίγων ημερών της Ρος Κάουντι, αυτή τη φορά εντός έδρας (2-0) και κατάφερε να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα, κάτι που θέλει ιδανικά να πράξει και σήμερα. Δεν θα είναι εύκολο το έργο της, καθώς δίνει μάχη κι εκείνη για την παραμονή, με αποτέλεσμα να έχει ανάγκη τους βαθμούς. Θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού συνηθίζει να δέχεται γκολ, ενώ παράλληλα μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αστάθειες των γηπεδούχων ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα.