*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σεντ Τζόνστον-Ρέιντζερς 0-2.

ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Τυπικά γηπεδούχος στη νίκη επί της Αμπερντίν με σκορ 1-0, στα πλαίσια του Λιγκ Καπ. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Ταβερνιέρ στο 76’.

Το πρώτο τρόπαιο της φετινής σεζόν κατέκτησε, ύστερα από μια αρκετά καλή εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε την αντίπαλη εστία, τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Εν τέλη κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στην επανάληψη, ενώ δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα αμυντικά, διατηρώντας σχετικά εύκολα ανέπαφη την εστία της.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, ξεπερνώντας και το εμπόδιο της ανεβασμένης και μαχητικής Σεντ Τζόνστον. Είναι σε τρομερή κατάσταση, μακράν η πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος και έχει την ευκαιρία κάνοντας το 2/2 στα εξ’ αναβολής παιχνίδια της να βρεθεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ύστερα από το δεύτερο συνεχόμενο στραβοπάτημα της πρωτοπόρου Σέλτικ. Αμυντικά είναι αρκετά σταθερή, δεν δέχεται εύκολα γκολ αυτή την περίοδο, ειδικά αν δεν βρεθεί υπό έντονη πίεση.

Ρέιντζερς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΝΤ ΤΖΟΝΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χιμπέρνιαν με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κάρεϊ στο 57’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Σεντ Τζόνστον. Καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απειλήσει με αρκετές από αυτές την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας εν τέλη το δρόμο προς τα δίχτυα λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Η άμυνά της παρέμεινε σταθερή καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Πολύ δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς αντιμετωπίζει την πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος. Είναι παρ’ όλα αυτά ανεβασμένη αυτό το διάστημα, τόσο αγωνιστικά, όσο και ψυχολογικά, σκοράρει με μεγαλύτερη συνέπεια, όμως σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται εξίσου γκολ. Αναμένεται να δεχθεί έντονη πίεση, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερα προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα. Δυσκολεύεται στις εξόδους της, αγνοεί τη νίκη στις τελευταίες εφτά, ενώ σκόραρε μόλις σε μία.