*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Ρόβερς-Πορτ Βέιλ 3-0.

ΠΟΡΤ ΒΕΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρτον με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Λοφτ στο 83’.

Κομβικής σημασίας νίκη για την Πορτ Βέιλ. Δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να βρει εν τέλη το δρόμο προς τα δίχτυα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Παρέμεινε σταθερή στα μετόπισθεν, κρατώντας μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη.

Με ψυχολογία στα ύψη έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από τη τεράστια νίκη που πήρε την προηγούμενη αγωνιστική. Μπορεί να μην βρίσκεται και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά έχει το πλεονέκτημα έδρας και πρέπει να το εκμεταλλευτεί, ώστε να αποσπάσει το επιθυμητό αποτέλεσμα, βγαίνοντας μετά από καιρό από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Πορτ Βέιλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λίνκολν, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ο’Κόνορ στο 11’ και το 2-0 ο Τέιλορ στο 19’. Το 3-0 πέτυχε ο Τέιλορ στο 23’ και το 4-0 ο ίδιος στο 55’. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Φερτσάιλντ στο 81’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για τη Μπρίστολ Ρόβερς. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να αξιοποιήσει καμία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Από την άλλη ήταν τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν πλήρως οι γηπεδούχοι, σκοράροντας με άνεση και στα δύο ημίχρονα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τη βαριά ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, όμως δεν αναμένεται να έχει εύκολο έργο ούτε σήμερα. Δεν πείθει ιδιαίτερα με την εικόνα της το τελευταίο διάστημα, δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ και θα δεχθεί πίεση από τους γηπεδούχους, αφού δίνουν μάχη για την παραμονή. Μπορεί να βρει χώρους ώστε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, όμως θα πρέπει κι εκείνη με τη σειρά της να δείξει προσοχή στα μετόπισθεν.