*25η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Λοντρίνα-Πόντε Πρέτα 3-0

*Πέντε σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Σεαρά, σε έναν αγώνα που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μπαρλέτα στο 46’, πριν ισοφαρίσει με τον Ελιέλ στο 69ο λεπτό.

Η Πόντε Πρέτα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Σεαρά, παραμένοντας αήττητη για τρίτο σερί αγώνα, αλλά με δύο συνεχόμενες ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της. Όμως έχει μόνο μία νίκη στους οκτώ τελευταίους αγώνες, με τρεις ήττες σε αυτό το διάστημα, έχοντας κερδίσει τον πιο πρόσφατο στο γήπεδό της.

Πλέον βρίσκεται πάλι σε απόσταση βολής, στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Και οι αγώνες της έχουν πάντα τα λιγότερα γκολ στην κατηγορία.

Πόντε Πρέτα Στατιστικά

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/12 N/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

*10/12 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Η Λοντρίνα έχασε 0-2 εντός έδρας από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, όχι όσο εύκολα δείχνει το τελικό σκορ. Είχε ευκαιρίες να προηγηθεί ή και να ισοφαρίσει μετά το γκολ που δέχθηκε από τον Μπαράχας στο 58’, αν και είχε γλιτώσει από το δοκάρι της σε μία φάση στο πρώτο ημίχρονο. Και το δεύτερο τέρμα το δέχθηκε από τον Λουίζ Φερνάντο στο 90’.

Η Λοντρίνα ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, γνωρίζοντας δεύτερη σερί ήττα με το ίδιο σκορ. Μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη εδώ και οκτώ παιχνίδια, με έξι ήττες, έχοντας κερδίσει μόνο την Τομπένσε εκτός στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, μένοντας πάλι λίγο πίσω, στο -6 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής, έχοντας πάντα τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.