3η αγωνιστική

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 με τη Χάκεν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-3 (23′, 58′, 64′), για να ισοφαρίσει στην πορεία με τους Ενγκουέν (87′, 89′) και Ντάνιελσον (πεν. 90’+4).

Αήττητη παραμένει μετά και τις δυο πρώτες αγωνιστικές η Τζουργκάρντεν. Την προηγούμενη, η ομάδα των Μπέργκστραντ-Λάγκερλεφ υποδέχθηκε τη Τζουργκάρντεν, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες με το εντυπωσιακό 3-3. Αν και καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω κόντρα στη ροή, δεχόμενη ακόμη δυο τέρματα με την επιστροφή από τα αποδυτήρια. Οι αλλαγές που έκανε όμως άλλαξαν πλήρως την εικόνα της, έγινε πιο απαιτητική και έβγαλε “φωτιές” στο φινάλε, καθώς σκόραρε τρεις φορές και έφερε το ματς στα ίσα.

Δεν κατάφερε έτσι να διπλασιάσει τις νίκες της, μετά και το εντός 1-0 της πρεμιέρας κόντρα στη Βαστέρας. Θα προσπαθήσει τώρα να εκμεταλλευτεί το αήττητο των τεσσάρων αγώνων που έχει κόντρα στη Μιάλμπι, για να αποσπάσει το όποιο θετικό αποτέλεσμα.

Τζουργκάρντεν Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΣΙΡΙΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Κάλμαρ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 72ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα του Σαλέχ (85′, 90’+5).

Το απόλυτο έχει πετύχει η Σίριους, μετά και τις δυο πρώτες αγωνιστικές στη φετινή Άλσβενσκαν. Την περασμένη εβδομάδα, η ομάδα του Κρίστερ Ματίασον φιλοξενήθηκε από την Κάλμαρ, στην έδρα της οποίας πέρασε με 1-2. Κοίταξε στα μάτια την αντίπαλο της και έβαλε δύσκολα για αρκετή ώρα, όμως μετά την ανάπαυλα έδωσε αρκετούς χώρους και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ρίσκαρε στην πορεία και δικαιώθηκε με τον καλύτερο τρόπο, σκοράροντας δις στα τελευταία λεπτά.

Είχε προηγηθεί το εντός 3-0 στην πρεμιέρα με αντίπαλο τη Χάλμσταντ και με την ψυχολογία να είναι στα ύψη πλέον ευελπιστεί και πάλι σε κάτι θετικό. Γνωρίζει όμως ότι το έργο της δεν θα είναι καθόλου εύκολο.