*Φάση των «8» του Λιγκ Τρόφι. Μονή αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε εδώ τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Λίνκολν, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για την Πιτέρμπορο. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να απειλήσει την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, διατηρώντας εύκολα ανέπαφη την εστία της.

Ομάδα από τη Β’ Αγγλίας της έφερε η κληρωτίδα και έχοντας το πλεονέκτημα έδρας, μοιάζει το ιδανικό σενάριο για να βρεθεί στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Αναμένεται να επιβάλλει το ρυθμό της όπως συνηθίζει να κάνει στις περισσότερες αναμετρήσεις της, ψάχνοντας το γρήγορο γκολ που θα της «λύσει» τα πόδια. Επιρρεπής παρ’ όλα αυτά στα μετόπισθεν, παραμελεί σχεδόν μόνιμα τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ.

Πιτέρμπορο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΙΜΠΛΕΤΟΝ (Β’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μάνσφιλντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπουγκιέλ στο 45+2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σουάν στο 62’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κούρτις στο 90+7’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη στο τέλος για τη Γουίμπλετον. Μπορεί να απέκτησε από νωρίς αριθμητικό πλεονέκτημα και να προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη δέχθηκε την ισοφάριση χωρίς μάλιστα να απειληθεί ιδιαίτερα. Εν τέλη στις καθυστερήσεις του αγώνα βρήκε τρόπο να πάρει το τρίποντο.

Από νικηφόρο αποτέλεσμα έρχεται και θέλει σήμερα να εξαντλήσει τις πιθανότητές της για πρόκριση. Γνωρίζει πως το έργο της θα είναι δύσκολο, παρ’ όλα αυτά έχει αποδείξει πολλές φορές πόσο μαχητική είναι και πως μπορεί να βρει δίχτυα ακόμα και σε πιο δυνατές ομάδες από εκείνη. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι η άμυνά της, αφού αφήνει πολλά κενά, με αποτέλεσμα να γίνονται εύκολα εκμεταλλεύσιμα από τις αντίπαλες ομάδες.