*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Τολούκα-Πατσούκα 5-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ατλέτικο Σαν Λουίς με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπόλι στο 22’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκαλντάμες στο 71’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντεόσα στο 74’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Πατσούκα. Άφησε κενά στα μετόπισθεν, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα. Εκείνη με τη σειρά της το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει, χωρίς να μπορέσει στη συνέχεια να πάρει κάτι παραπάνω από το ματς.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Τολούκα. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, έχει πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, με αποτέλεσμα να μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Αρκετά πιο αποτελεσματική όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, σκοράρει με μεγαλύτερη συνέπεια και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αστάθειες που συχνά βγάζουν οι φιλοξενούμενοι στα μετόπισθεν.

Πατσούκα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΟΛΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πούμας, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Βέγκα στο 14’ και το 2-0 ο Βόλπι με πέναλτι στο 36’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Τσοντέκο στο 77’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Τολούκα. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα και το αήττητο σερί της θέλει να δώσει, περνώντας από την έδρα της μαχητικής, αλλά κακής αμυντικά Πατσούκα. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα αυτή την περίοδο, όμως συνηθίζει να δέχεται εξίσου γκολ στις εξόδους της, αφού παραμελεί σχεδόν μόνιμα τα αμυντικά της καθήκοντα. Τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία είναι ο απολογισμός της στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της, με 9 γκολ ενεργητικό και 2 παθητικό.