14η αγωνιστική

* Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΛΑ ΚΑΛΕΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Σάντος. Στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων δέχθηκαν από μία κόκκινη κάρτα και στο 90+12’ ο Μπαρμπόσα σκόραρε το γκολ που έκρινε το παιχνίδι.

Πάνω που πήγε να χτίσει μομέντουμ σε πρωτάθλημα και Σουνταμερικάνα, υπέστη δύο κολλητές εκτός έδρας ήττες σε αμφότερες τις διοργανώσεις και επέστρεψε στην εσωστρέφεια.

Την Τετάρτη στη Βραζιλία στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, με VAR πιθανώς να προηγούταν από στημένη φάση. Στην επανάληψη πιέστηκε αρκετά, γλίτωσε τρις το γκολ με τις προσπάθιες των παικτών της Σάντος να σταματούν στα δοκάρια. Είχε δύο μεγάλες στιγμές και η ίδια στα τελευταία λεπτά, πριν το καθοριστικό γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα!

Με την ήττα αυτή πλέον δεν κρατά την τύχη στα χέρια της όσον αφορά την πρόκριση στα νοκ άουτ του Σουνταμερικάνα.

Στο πρωτάθλημα προέρχεται από την ήττα στην έδρα της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα (3-0), όπου άντεξε για ένα ημίχρονο και δεν είχε απάντηση μετά το προβάδισμα των γηπεδούχων. Σταθερά πολύ χαμηλά στην Πριμέρα Ντιβισιόν, με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας (7 γκολ).

ΛΑ ΚΑΛΕΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 10/12 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Under 2.5 τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΑ ΣΕΡΕΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Παλεστίνο.

Δραστικά βελτιωμένη η Λα Σερένα στο ντεμπούτο του Πάμπλο Μαρίνι στον πάγκο της, ειδικά στην αμυντική της λειτουργία, μόλις δεύτερη φορά στη σεζόν που κρατά το μηδέν στην άμυνα. Η νίκη όμως δεν ήρθε και παραμένει ουραγός του πρωταθλήματος, με το χειρότερο παθητικό (25 γκολ).

Το περασμένο Σάββατο, δύο τελικές εκτός εστίας είχε στο πρώτο μέρος, η μία όμως ήταν δοκάρι σε κεφαλιά από κόρνερ και η δεύτερη χαμένο τετ α τετ! Πιο δραστήρια στη συνέχεια η Παλεστίνο, αλλά και στην επανάληψη η Λα Σερένα είχε τις κλασικές ευκαιρίες.