19η αγωνιστική

*Η Ομόνοια επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Δόξα Κατωκοπιάς.

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Δόξα Κατωκοπιάς – Ομόνοια 1-3

Δείτε όλα τα σημερινά ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα

ΟΜΟΝΟΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τον Άρη Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 29ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Με δέκα παίκτες έμειναν οι γηπεδούχοι στο 66′.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ομόνοια, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε κόντρα στην ΑΕ Λεμεσού (3-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τον Άρη Λεμεσού, κόντρα στον οποίο έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Μετά από ένα κακό ημίχρονο βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο και δεν κατάφερε να αλλάξει την κατάσταση στην πορεία, παρότι έπαιζε και με παίκτη περισσότερο από το 66ο λεπτό.

Μετά και από αυτή την απώλεια, ο Σωφρόνης Αυγουστή αποτέλεσε παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της ομάδος, μετά από έντεκα μήνες παρουσίας εκεί. Αντικαταστάτης του είναι ο Νορβηγός Κχιέτιλ Ρέκνταλ, με τον 55χρονο να ήταν άνεργος από το περασμένο καλοκαίρι, όταν και αποχώρησε από τη Ρόζενμποργκ.

Στην τρίτη θέση της κατάταξης η Ομόνοια, την οποία και μοιράζεται μαζί με Άρη και Πάφο. Αήττητη στα εννέα εντός της (6-3-0), έχοντας επικρατήσει στα τέσσερα πιο πρόσφατα εξ αυτών. Την ερχόμενη Πέμπτη (18/01), θα υποδεχθεί τον Διγενή Ύψωνας, για τους “16” του κυπέλλου.

Κόντρα στην ΑΕΖ θα εκτίσει την τιμωρία του ο Κουλιμπαλί, ενώ εκτός απροόπτου ο Φαμπιάνο θα είναι στον πάγκο.

Ομόνοια Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Πάφου, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα στο 67′ με τον Αντωνιάδη.

Τη νίκη πανηγύρισε και πάλι η Δόξα Κατωκοπιάς, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη υποδέχθηκε την Πάφο, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο, όμως έκλεισε καλά τους χώρους προς την εστία της και απέφυγε πιθανούς μπελάδες. Κόντρα στη ροή βρήκε δίχτυα, εκμεταλλευόμενη και λάθος στην αντίπαλη άμυνα.

Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη φετινή της νίκη, μετά και από εκείνη επί του Άρη (2-0 εντός), στις 18 του Δεκέμβρη. Παραμένει ωστόσο στην τελευταία θέση, έχοντας συγκεντρώσει μόλις οκτώ βαθμούς, οπότε και καλείται να μείνει σε τροχια επιτυχιών. Ηττήθηκε στις 8/9 φετινές εξόδους της, έχοντας και μια ισοπαλία.

Τις επόμενες ημέρες αναμένεται στην Κύπρο ο Ομάρ Χάνι για να γίνει το τέταρτο χειμερινό απόκτημα της Δόξας. Ο Ιορδανός εξτρέμ, που έμεινε ελεύθερος από την Καμπάλα, έχει περάσει στο παρελθόν από ΑΠΟΕΛ και Ολυμπιακό Λευκωσίας.