*Διεθνές φιλικό

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Παρελθόν αποτέλεσε από την τεχνική ηγεσία της Ολλανδίας ο Ρόναλντ Κούμαν στις 18 Αυγούστου. Τη θέση του είχε αναλάβει ως υπηρεσιακός ο Ντουάιτ Λοντεβέγκες με τον οποίο πορεύτηκε στις δύο πρώτες αγωνιστικές του Nations League. Στις 23 Σεπτεμβρίου ανακοινώθηκε πως την σκυτάλη παίρνει ο Φρανκ ντε Μπουρ, ο οποίος θα πραγματοποιήσει το (ανεπίσημο) ντεμπούτο του απόψε.

*GG & over 2,5 στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Δεν σημειώθηκε ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (τρεις νίκες η Ολλανδία, μία το Μεξικό).

Ολλανδία – Μεξικό στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Διεθνή Φιλικά

ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ολλανδία ξεκίνησε με το δεξί τον 1ο όμιλο της League A του Nations League επικρατώντας της Πολωνίας (1-0 εντός) με το γκολ του Μπέρχβαϊν στο 61′. Τρεις ημέρες αργότερα, στις 7 Σεπτεμβρίου, τα βρήκε σκούρα απέναντι στην τέσσερις φορές πρωταθλήτρια κόσμου Ιταλία από την οποία γνώρισε την ήττα με 1-0 στο Άμεστερνταμ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, είχαν την κατοχή μπάλας και δημιούργησαν αρκετούς κινδύνους μπροστά από την εστία του Σίλεσεν, σκοράροντας τελικά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μπαρέλα. Στο δεύτερο οι γηπεδούχοι έφεραν την αναμέτρηση στα ίσια, προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά βρήκαν απέναντί τους μία καλά οργανωμένη άμυνα.

Το ανεπίσημο ντεμπούτο του στους “οράνιε” θα πραγματοποιήσει απόψε ο Φρανκ ντε Μπουρ, ο οποίος έχει περάσει στο παρελθόν από Άγιαξ, Ίντερ, Κρίσταλ Πάλας και Ατλάντα Γιουνάιτεντ. “Η φιλική αναμέτρηση με το Μεξικό είναι σημαντική, αλλά αυτές που έρχονται την Κυριακη (Βοσνία, εκτός) και την Τετάρτη (Ιταλία, εκτός) θα μας βοηθήσουν να βελτιώσουμε τη θέση μας στην κατάταξη της FIFA ενόψει της κλήρωσης των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο 50χρονος Ολλανδός προπονητής.

Εθνική Ολλανδίας ρόστερ

Τερματοφύλακες: Σίλεσεν (Βαλένθια), Κρουλ (Νόριτς), Μπιζό (Αλκμάαρ) – Αμυντικοί: Μπλιντ (Άγιαξ), Ντε Φράι (Ιντερ), Φαν Ντάικ (Λίβερπουλ), Φέλτμαν (Μπράιτον), Ακέ (Μάντσεστερ Σίτι), Ντάμφρις (Αϊντχόφεν), Χάτεμπουρ (Αταλάντα), Βέινταλ (Άλκμααρ) – Μέσοι: Βαϊνάλντουμ (Λίβερπουλ), Στρούτμαν (Μαρσέιγ), Ντε Ρουν (Αταλάντα), Φ. Ντε Γιονγκ (Μπαρτσελόνα), Φαν Ντε Μπέικ (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ), Ιχατάρεν (Αϊντχόφεν), Κοοπμέινερς (Άλκμααρ) – Επιθετικοί: Ντεπάι (Λυών), Πρόμες (Άγιαξ), Λ. Ντε Γιονγκ (Σεβίλλη), Μπάμπελ (Γαλατασαράι), Μπεργφάιν (Τότεναμ), Μπέργκουϊς (Φέγενοορντ), Μάλεν (Αϊντχόφεν)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας με 1-0 από την Ιταλία. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Μπαρέλα στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

ΟΛΛΑΝΔΙΑ Στατιστικά

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*NG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΕΞΙΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Περίπου ένα χρόνο έχει να δώσει επίσημη αναμέτρηση το Μεξικό, θα πρέπει να γυρίσουμε στις 20 Νοεμβρίου 2019 για να βρούμε την τελευταία με αντίπαλο τις Βερμούδες (2-1 εντός) για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου της League A του Nations League Βόρειας – Κεντρικής Αμερικής και Καραϊβικής. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 10′, ωστόσο ανέτρεψαν τα δεδομένα με γκολ των Κόρντομπα (27′) και Αντούνια (90+3′).

Πριν από έξι μέρες οι “τρικολόρ” επικράτησαν με 3-0 της Γουατεμάλας σε φιλική αναμέτρηση, παρουσιάζοντας ένα εξαιρετικό αγωνιστικό πρόσωπο. Με τον Χεράρδο Μαρτίνο στην τεχνική ηγεσία τους από το 2019 γνώρισαν μόλις μία ήττα σε φιλικό κόντρα στην Αργεντινή (4-0) τον Σεπτέμβριο, στις υπόλοιπες 17 αναμετρήσεις πανηγύρισαν ισάριθμες νίκες (55-21 τα γκολ).

Εθνική Μεξικού ρόστερ

Τερματοφύλακες: Ταλαβέρα (Πούμας), Γκονζάλες (Μοντερέι), Κότα (Λεόν) – Αμυντικοί: Μορένο (Αλ Γκαράφα), Γκαγιάρδο (Μοντερέι), Αραούχο (Θέλτα), Άλβαρες (Αγιαξ), Ροντρίγκες (Τίγκρες), Μόντες (Μοντερέι), Σάντσες (Αμέρικα), Αρτεάγα (Γκενκ), Ρόμο (Κρους Αζούλ), Σεπούλβεδα (Γουαδαλαχάρα), Γκόμες (Μποαβίστα) – Μέσοι: Γκουαρδάδο (Μπέτις), Ερέρα (Ατλέτικο Μαδρίτης), Ντος Σάντος (Λ.Α. Γκάλαξι), Πιζάρο (Ίντερ Μαϊάμι), Πινέδα (Κρους Ασούλ), Ροντρίγκες (Μοντερέι), Λάινες (Μπέτις), Γκοβέα (Ζούλτε Βάρεγκεμ) – Επιθετικοί: Ραούλ Χιμένες (Γουλβς), Κορόνα (Πόρτο), Πουλίδο (Κάνσας Σίτι), Μαρτίν (Αμέρικα)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 3-0 της Γουατεμάλας σε φιλικό.