*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουίλντστοουν – Όξφορντ 3-1

*5/5 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΞΦΟΡΝΤ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η Όξφορντ Σίτι έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Φάιλντ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Πάλμερ στο 15’. Ισοφαρίστηκε από τον Γουέστλεϊ στο 60’ και ηττήθηκε με τέρμα του Χάουτον στο 78ο λεπτό.

Η Όξφορντ Σίτι έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Φάιλντ, γνωρίζοντας την ένατη ήττα της στις 11 τελευταίες αγωνιστικές, έχοντας δεχθεί συνολικά 31 γκολ σε αυτό το διάστημα!

Με αυτά τα αποτελέσματα, αλλά και τα προηγούμενα της, θα ήταν δύσκολο να μείνει στην κατηγορία, επομένως υποβιβάστηκε και μαθηματικά, ούσα ουραγός και με τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας.

Πάντως στο γήπεδό της έχει πετύχει την τελευταία της νίκη, αν και έχει και εκεί τρεις σερί ήττες στα πιο πρόσφατα.

Όξφορντ Σίτι Στατιστικά

*6/9 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίλντστοουν έχασε 4-1 εκτός έδρας από την Όλτρινχαμ, αν και προηγήθηκε μόλις στο 33’ με τον Μπάρκερ. Ισοφαρίστηκε πριν λήξει το ημίχρονο από τον Νιούμπι (37’), παίρνοντας τη νίκη με τέρματα τωμ Γουίλσον (47’), Μπανκς (59’), Λίνεϊ (72’).

Η Γουίλντστοουν χάρηκε για λίγο, όταν προηγήθηκε, πριν δεχθεί τέσσερα γκολ στη συνέχεια και χάσει με 4-1. Δεύτερη ήττα στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει!

Βέβαια η αλήθεια είναι πως τώρα τελευταία παίζει καλύτερα ή πιο σωστά, παίρνει καλύτερα αποτελέσματα μακριά από την έδρα της, παρά σε αυτήν. Συγκεκριμένα στους 12 τελευταίους αγώνες της εκτός, έχει έξι νίκες και έχασε μόνο από τις Ρότσντεϊλ, Έμπσφλιτ. Όλτρινχαμ.

Παραμένει στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +3, από τη ζώνη του υποβιβασμού, λόγω καλής διαφοράς τερμάτων. Ταυτόχρονα είναι η ομάδα με τα λιγότερα παιχνίδια, λόγω αναβολών κάποιων αγώνων της.